امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
به مناسبت سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی؛

آخرین پرواز


جنگ ما جنگ پابرهنگي عليه خوشگذراني هاي مرفهين و حاکمان بي درد کشورهاي اسلامي است. اين جنگ سلاح نمي شناسد، اين جنگ محصور در مرز و بوم نيست، اين جنگ خانه و کاشانه و تلخي و کمبود فقر و گرسنگي نمي داند، اين جنگ جنگ اعتقاد است.

  در دوازدهم تیرماه 1367 شمسی برابر با سوم ژوئیه 1988 میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد. این هواپیما که با موشک ناو جنگی وینسنس مورد حمله عمدی نیروهای تجاوزگر و جنایت پیشه شیطان بزرگ قرار گرفت حامل 298 مسافر و خدمه بود که تمامی آنها اعم از مرد و زن و کودک و نوجوان و کهنسال با وقوع این جنایت فجیع به شهادت رسیدند. در میان سرنشینان هواپیما، 66 کودک زیر 13 سال، 53 زن و 46 تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند.


ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران از سوی جنایتکاران آمریکایی، در حقیقت یکی دیگر از مراحل رویارویی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران برای تقویت متجاوزان عراقی در جبهه های جنگ بود. پس از سقوط این هواپیما، مقامات آمریکایی برای توجیه این جنایت نابخشودنی، دلایل ضد و نقیضی عنوان کردند و کوشیدند این اقدام خصمانه را یک اشتباه قلمداد کنند. اما با توجه به مجهز بودن کشتی جنگی وینسنس به پیشرفته ترین سیستم های راداری و رایانه ای و همچنین مشخص بودن نوع هواپیمای در حال پرواز، مسلم شد که احتمال اشتباه وجود نداشته و این اقدام، کاملاً خصمانه بوده است.


با این حال مقام های آمریکایی پس از چندی، در توهینی آشکار به ملت ایران، مدال شجاعت بر گردن فرمانده این ناو انداختند و بدین سان حمایت رسمی خود را از این جنایت اعلام نمودند. به هر تقدیر، این جنایت نیز در کنار جنایات بی شمار دولت آمریکا، در پرونده سیاه استکبار جهانی ثبت شد و لکه ننگ دیگری بر تارک آن جنایت پیشگان نقش بست.


قسمتي از پيام حضرت امام خميني(ره) به مناسبت جنايت بزرگ آمريکاي جهانخوار:
مردم آزاده جهان، هميشه از ابرقدرت ها، خصوصاً آمريکاي جنايتکار صدمه ديده اند و تا عزم خود را براي رويارويي با کفر و شرک جهاني و آمريکاي سلطه گر جزم ننمايند، هر روز شاهد جنايتي تازه خواهند بود. مردم شريف ايران بايد توجه کنند جنگ امروز ما جنگ با عراق و اسرائيل نيست، جنگ ما جنگ با عربستان و شيوخ عربستان نيست، جنگ ما جنگ با مصر و اردن و مراکش نيست، جنگ ما با ابرقدرت هاي شرق و غرب نيست، جنگ ما جنگ مکتب ماست عليه تمامي نابرابري هاي دنياي سرمايه داري و کمونيزم. جنگ ما جنگ پابرهنگي عليه خوشگذراني هاي مرفهين و حاکمان بي درد کشورهاي اسلامي است. اين جنگ سلاح نمي شناسد، اين جنگ محصور در مرز و بوم نيست، اين جنگ خانه و کاشانه و تلخي و کمبود فقر و گرسنگي نمي داند، اين جنگ جنگ اعتقاد است.

(امام خمینی: 13 تیر 1367)
منبع:مركز اسناد انقلاب اسلامي


كد خبر: 12154  |  تاریخ درج خبر: 94/04/13  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا