امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
پژوهشگر حوزه انجمن حجتیه:

مشکل انجمن حجتیه، نپذیرفتن اشتباه است


طلبه‌ راوی مستند «پوستین وارونه» تصریح کرد: یکی از مشکلات انجمن حجتیه نپذیرفتن اشتباه هایشان است.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام اکبری آهنگر، پژوهشگر حوزه انجمن حجتیه در دومين شب همايشي با عنوان «تحجر و اسلام آمريكايي» تاكيد کرد: یکی از مشکلات انجمن حجتیه این است که نخواسته اند اشتباه های خود را بپذیرند.


وي با اشاره به اين كه امام خمینی(ره) در نامه خود به فقهاي شورای نگهبان از لفظ انجمن حجتیه استفاده کرده اند و نسبت به خطر این انجمن هشدار داده اند، گفت: امام راحل در این نامه، فقهاي شورای نگهبان را نسبت به برخوردهای سیاسی نصیحت می کنند اما در پایان به انجمن حجتیه و خطر فعالیت آنان اشاره دارند.


اين پژوهشگر حوزوي با بیان اینکه طبق اساسنامه انجمن حجتیه که فعالیتش در سال ١٣٦٢ به ظاهر تعطیل شده است، کارهای آنان در شرایط مختلف زمانی به صورت های گوناگونی انجام می شود، ابراز داشت: این انجمن در دوران انقلاب حتی پای یک اعلامیه ضد رژیم را امضا نکرده است و اولین سؤال این است که آیا نهضت امام خمینی(ره) را قبول دارند؟


وی با اذعان بر نوشته نشدن کتاب های زیادی درباره انجمن حجتیه، یادآورشد: در سال های اخیر کارهای خوبی انجام شده که تقریبا از نظر تاریخی و سیاسی محتوای خوب، قوی و غنی ای ارائه شده است.


حجت الاسلام اکبری آهنگر با تاکید بر اینکه نباید زیاد به بحث هایی درباره تاریخ و سیاست این انجمن مشغول شد، با اشاره به اهمیت توجه به این دو بحث، تصریح کرد: مهم تر از این دو نکته، توجه نسبت به مسائل فکری و شبهه های مطرح شده از سوی این انجمن است که می توان با نگاه به تاریخ اسلام و شیعه و نیز بر اساس آیات و روایات به آنها پاسخ داد.


كد خبر: 11422  |  تاریخ درج خبر: 93/12/06  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا