امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
عنوان

نشست گستره تأثیرگذاری نامه مقام معظم رهبری برگزار شد


مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: نامه اخیر رهبری نشان می‌دهد که هر فرد باید در حوزه فعالیت خود به اولویت‌ها توجه کند.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، نشست «گستره تأثیرگذاری نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی»، به همت دفتر سياسي اين حوزه در مدرسه علميه عالي نواب برگزار شد.


در اين نشست حجت الاسلام و المسلمين گنابادي نژاد، مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي گفت: یکی از شگردهای سیاست‌مداران غربی این است که به حوادث گذشته می‌پردازند و اتفاقات امروز را با امپراطوری رسانه‌ای خود پوشش نمی‌دهند، در چنین شرایطی رهبر معظم انقلاب نامه‌ای نوشته و به جوانان غربی این مسئله را یادآوری می‌کنند.


وی افزود: این نامه نشان می‌دهد که هر فرد باید در حوزه فعالیت خود به اولویت‌ها توجه کند، متأسفانه برخی کارهای خوب انجام می‌دهند ولی اولویت را نمی‌شناسند و توانشان را چند سال صرف موضوعات کم‌اهمیت می‌کنند، ابراز داشت: یکی از اولویت‌های شرایط کنونی چنین نامه‌ای بوده است، ولی موضوع آن فقط اسلام و چیزی است که از اسلام به جوانان غربی ارائه می‌شود، زیرا قرار نیست در مرحله اول همه چیز گفته شود و این اشتباهی است که برخی مبلغین مرتکب می‌شوند.


حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد، تصریح کرد: برای شناخت جایگاه کنونی اسلام و انقلاب که منجر به نوشتن چنین نامه‌ای شده، باید تاریخ ایران را بخوانیم، کشوری که 35 سال پیش ژاندارم غرب در منطقه بوده و فقط در سفارت آمریکا قبل از پیروزی انقلاب 4هزار کارمند کار می‌کرده‌ و نماینده آمریکا و انگلیس هر 15 روز با شاه ایران جلسه داشته‌اند.


وی افزود: امروز شرایط طوری است که ترور شهید مغنیه و شهید الله‌دادی سریع توسط حزب‌الله پاسخ داده می‌شود و این همان وقتی است که خداوند می‌خواهد اسباب عزت ملتی را فراهم کند، یا اینکه 3 سال پیش آمدند تا بشار اسد را برکنار کنند اما باعث شد که او دوباره رأی بیاورد.


مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي افزود: از طرف دیگر شرایط اسلام در اروپا نیز باید بررسی شود، مثلا آلمان با 85میلیون جمعیت پایگاه تولید اندیشه در اروپا بوده و استانداردهای رفاه بسیار بالایی دارد. در چنین کشوری که حدود 30درصد جمعیت آن بی‌دین هستند، آمار مسلمانان از چندهزار نفر قبل انقلاب اسلامی به چندمیلیون نفر کنونی رسیده و این رویگردانی از کمونیسم و چرخش به طرف اسلام تأثیر انقلاب اسلامی است.


وي با اشاره به اینکه امروز بیش از 2700 مرکز اسلامی در آلمان وجود دارد، گفت: این موج اسلام‌خواهی باعث‌شده محدودیت‌هایی ایجاد کنند، مثلا تصویب کرده‌اند که فعالان اسلامی در آلمان باید مدرکی از مراکز آموزشی این کشور داشته باشند.


حجت الاسلام و المسلمين گنابادي نژاد ادامه داد: زمانی که کمونیسم متلاشی شد، دنیای غرب گمان کرد ابرقدرت جهان شده است، ولی امام(ره) با نامه خود به گورباچوف نشان دادند که نگران ادامه راه بشریت هستند و اینکه بشر به‌دنبال ناجی دیگری خواهد رفت. رهبری نیز امروز شرایط را سنجیدند، البته به‌جای پیام خصوصی و موضوعی، پیام عام و کلی صادر کردند.


وی باب يان اينكه مقام معظم رهبری (مدظله العالي) در دو دهه اخیر موضوع تمدن نوین اسلامی را مطرح کردند، اظهار داشت: ایشان اول حوزه را مورد خطاب قرار دادند که جنبش نرم‌افزاری و امور دیگری را پایه‌ریزی کند که این بخشی از پازل تمدن نوین اسلامی است.


وي افزود: حمایت از نخبگان علمی نیز در دو دهه اخیر توسط شخص رهبری ادامه پیدا کرده و موضوعات دیگری مثل اقتصاد مقاومتی، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی و سند چشم انداز 20 ساله مطرح شد.


حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد گفت: طلاب جوان باید در اولویت‌های خود بازنگری کنند و حق ندارند مخاطب خود را گزینش کرده و فقط به مسائلی مثل حاشیه شهر مشهد بپردازند، نباید در ارتباطات محلی خود گزینشی کار کرده و مردم را طبقه‌بندی کنیم، اگر مخاطب خود را جهانی تعریف کنیم، تمام مردم برای ما محترم خواهند بود.


كد خبر: 11406  |  تاریخ درج خبر: 93/12/04  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
علیرضا: خدا آقامونو حفظ کنه.
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا