امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) :

ایمان، ولایت و وحدت ستون های انقلاب است


مدير مدرسه علميه امام خميني(ره) گفت: يكي از ستون هاي انقلاب پس از ايمان، امام بود و اين دو با وحدت، مثلثي را ايجاد كرده و اينها يكديگر را بيشتر تقويت و اين پايه ها با هم انقلاب را ايجاد كردند.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام و المسلمين نوروزي، مدير مدرسه علميه امام خميني(ره) مشهد در مدرسه علميه نرجس(سلام الله عليها) در ادامه سلسله جلسات سخنراني دهه فجر انقلاب كه به همت دفتر سياسي حوزه علميه خراسان برگزار مي شود، با بيان اينكه يكي از مسائل پيروزي انقلاب، اعتقاد و مذهب است، ابراز داشت: يكي از ستون هاي انقلاب پس از ايمان، امام بود و اين دو با وحدت، مثلثي را ايجاد كردند و اينها يكديگر را بيشتر تقويت و اين پايه ها با هم انقلاب را ايجاد كردند.


وي افزود: امام راحل(ره) يك شخصيت تأثيرگذار، عالم، فقيه، متكلم، شجاع و رشيد بود، شاگردان بسياري از افراد برجسته و متفكر را تربيت كرده بود.


حجت الاسلام و المسلمين نوروزي با اشاره به اينكه تربيت شاگردان موجب شد كه تفكرات انقلابي ايشان در جامعه اشاعه شود، گفت: امام خميني(ره) مي فرمودند كه همه مشكلات ما از شاه است و او بايد برود.


وي افزود: بنيانگذار جمهوري اسلامي اوج عرفان و سياست را در كنار هم دارا بود كه اين امر را مي توان در كتاب هايي مانند صحيفه و كتاب الصلوه ديد.


مدير مدرسه علميه امام خميني(ره) با اشاره به اينكه بيداري اسلامي ثمره انقلاب و برنامه هاي مختلفي است كه امام راحل (ره) تبيين و رهبري كرده اند، اظهار داشت: امروز ايمان، رهبري و وحدت، اسلام، ولايت فقيه و انقلاب را حفظ كرده و طراحي هاي دشمنان عليه مسلمانان را بي نتيجه گذاشته است.


حجت الاسلام و المسلمين نوروزي با بيان اينكه مهمترين وظيفه كنوني طلاب خوب درس خواندن و خوب دفاع كردن است، گفت: طلاب علوم ديني بايد درس بخوانند، دين را بياموزند و آن را به ديگران منتقل كنند و براي جهانيان تبيين كرده و كاربردي كنند.


كد خبر: 11370  |  تاریخ درج خبر: 93/11/20  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
جعفري: مطالب فوق بجا ومتين ميباشد موفقيت شما آرزوي بنده است
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا