امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
رئیس هیئت علمای جبل عامل لبنان:

نشر شیعه به برکت امام و رهبری است


رئیس هیئت علمای جبل عامل لبنان گفت: بايد به ملت ايران تبريك گفت كه اطلاعت آنها از امام موجب رشد امروز شيعه شده است.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، علامه شیخ عفیف نابلسی، رئیس هیئت علمای جبل عامل لبنان در نشستي با جمعي از مسئولان و مديران مدارس علميه مشهد، با بيان اينكه تمام حوزه هاي علميه در يك خط واحد هستند و در يك مسير فعاليت مي كنند، گفت: لبنان در جنگ تحميلي هشت ساله با ملت ايران همراه بوده و امروز هم در راه حق با هم هستند.


مؤسس مدرسه علميه امام صادق(ع) و مجتمع سيده الزهراء(ع) صيداي لبنان در ادامه به نقش مهم امام خميني(ره) در رشد جايگاه شيعه در جهان اشاره و خاطر نشان كرد: شيعه در طول تاريخ مظلوم بوده است اما ايشان با انقلاب خود جايگاه برجسته اي را رقم زد و امروز به بركت نهضت امام، دشمن در برابر شيعه خاضع و شكست خورده است.


وي با بيان اينكه بايد قدر بيداري اسلامي را دانست، اظهار داشت: اين بيداري به بركت وجود امام خميني(ره) ايجاد شده است و بايد به مردم ايران تبريك گفت كه اگر اطاعت آنها از ايشان نبود، امروز اين پيشرفت هايي كه نصيب شيعه شده، وجود نداشت.


علامه نابلسي با تاكيد بر اينكه امروز هم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي(حفظه الله) ادامه دهنده اين مسير است، يادآورشد: يقين داشته باشيد كه ايران در بحث هسته اي پيروز خواهد شد.


وي با بيان اينكه ايران و لبنان بايد در كسب معرفت و دانش تلاش كنند، تصريح كرد: ايران به بركت امام و رهبري، به پيشرفت هاي علمي زيادي دست يافته است كه اين رشد موجب سربلندي و سرافرازي شيعه است و در آينده قدرت اول جهان خواهد شد.


وي در ادامه به جريان تكفير پرداخت و با تاكيد بر اين كه جريان جديدي نيست و امروزه راه آنان توسط آمريكايي ها براي نابودي سوريه و برخي كشورهاي عربي، باز شده است، افزود: همانطور كه شيعه در جنگ 33 روزه در برابر رژيم صهيونيستي مقابله كرد و پيروز شد،‌ از اين جريان هم ترسي نداريم و وضع كنوني با ايستادگي رزمندگان تغيير خواهد كرد.


علامه نابلسي با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي با پشتيباني آمريكا عليه مسلمانان جنايت مي كند، گفت: مردم لبنان و شيعيان آن يك لحظه عقب ننشستند و ايستادند و شهداي زيادي را تقديم كردند زيرا در اين منطقه نهضت امام حسين(ع) پايدار است.


گفتني است، اين نشست شب گذشته به همت دفتر سياسي و در مركز مديريت حوزه علميه خراسان با حضور جمعي از مسئولان اين مركز و مديران مدارس علميه برادران مشهد برگزار شد.


كد خبر: 11277  |  تاریخ درج خبر: 93/10/22  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا