امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد:

حوزه و دانشگاه موضوعات مبتلی به را بررسی کنند


رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد گفت: بايد در فضاي آرام علمي خود، به بحث بپردازيم و جلسات مشخصي با دستور كار معين به منظور بررسي موضوع هاي مبتلي به جامعه برگزار نماييم.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، دكتر شيخ الاسلامي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد در نشست هم انديشي جمعي از اساتيد حوزه و دانشگاه مشهد در مدرسه علميه عالي نواب، ابراز داشت: بايد در فضاي آرام علمي خود، به بحث بپردازيم و جلسات مشخصي با دستور كار معين به منظور بررسي موضوع هاي مبتلي به جامعه برگزار نماييم.


وي با بيان اينكه كه اگر حوزه و دانشگاه در جامعه حضور فعال و تاثيرگذار نداشته باشند، عده اي از انسان هاي غير علمي، سرنوشت كشور را بدست مي گيرند، گفت: اگر اين اتفاق بيافتد، فرهيختگان حوزه و دانشگاه بايد پاسخگوي جامعه باشند و در اين زمينه به مردم پاسخ دهند.


شيخ الاسلامي افزود: تفكر و انديشه بايد از دو نهاد حوزه و دانشگاه بيرون آيد وگرنه در آينده غبطه خواهيم خورد و به جايگاهي كه شايسته كشور است، نخواهيم رسيد.


وي با اشاره به اينكه در گذشته حوزه علميه مكاني براي تدريس علوم مختلف بوده است و از زمان مشروطه، دانشگاه تاسيس شد، اظهار داشت: با اين اتفاق، برخي از علوم از حوزه جدا شد و تعدادي نيز به صورت موازي و مشترك در هر دو نهاد تدريس مي شد اما متاسفانه تقابلي بين اين دو به عنوان روشنفكر و غرب زده و متحجر بوجود آمد.


رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد تصريح كرد: اين تقابل در جريان انقلاب اسلامي و پس از پيروزي آن با حضور افرادي مانند شهيدان بهشتي، مطهري، مفتح و ... كمرنگ و از بين رفت تا به يكديگر نزديك شوند و از ظرفيت هاي هم استفاده كنند.


وي خاطر نشان كرد: اكنون كه در حوزه علميه زيربناي بزرگي ايجاد شده و دانشگاه‌ها به پيشرفت هايي دست يافته اند، بايد به يكديگر كمك كنيم.


كد خبر: 11151  |  تاریخ درج خبر: 93/09/29  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا