امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
عنوان

نشست بزم اندیشه در مدرسه علمیه سعادت برگزار شد


نشست بزم اندیشه با موضوع بصیرت و لزوم پرهیز از سطحی نگری در جمع طلاب مدرسه علمیه سعادت به همت دفتر سیاسی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

 در اين نشست، حجت الاسلام و المسلمين گلستاني يكي از ويژگي هاي رهبري را نو آوري در طرح مسائل مغفول مانده ي اجتماعي و بر انگيختن خردها و بصيرت ها و نعمتهاي الهي دانست و اظهار داشت: يكي از تفاوتهاي رهبر معظم انقلاب با امام خميني(ره) در اين است كه امام به خاطر سن بالايشان ادراكات باطني خود را بروز مي دادند اما مقام معظم رهبري همچون گنجينه دربسته اي هستند كه توان مندي هاي ايشان در گذر زمان براي ديگران مكشوف مي شود و روز به روز اين حقيقت كه ايشان بهترين گزينه رهبري مي باشد، روشن تر مي گردد.


وي با بيان روايتي از امير المؤ منين علي(ع) كه مي فرمايند: مؤمنين كساني هستند كه آينده را بفهمند وبشناسند، ابراز داشت: شخصيت رهبري داراي چنين ويژگي است و هجمه هايي كه امروزه عليه انديشه اسلامي مطرح مي شود بارها توسط رهبر معظم انقلاب گوشزد شده و بر بصيرت انديشمندان و نخبگان و عموم مردم تأ كيد فراوان دارند.


حجت الاسلام و المسلمين گلستاني با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب در مورد بصيرت، تصريح كرد: تمام مشكلات اميرالمؤ منين(ع) در دوران خلافت ايشان، ناشي از عدم بصيرت خواص وعموم مردم بود.


وي با اشاره به روايتي از پيامبر اكرم(ص) كه مي فرمايد: «قَصَم ظهري الرجلان؛ عالم متهتك و جاهل متنسك» گفت: يكي از افراد بي بصيرت در دوران امام علي(ع)، خواجه ربيع است كه از جمله 8 نفر زاهد دنياي اسلام در عصر خود بود كه در جريان جنگ صفين از لشكر اميرالمؤمنين جدا شد و گوشه نشيني اختيار كرد.


اين استاد حوزه با بيان اينكه قبل از انقلاب شعار لازم بود اما بعد از انقلاب شعور و بصيرت لازم است، اضافه كرد: دشمنان انقلاب و اسلام تا قبل از پيروزي انقلاب در خواب بوده اما بعد از پيروزي انقلاب هوشيار شدند لذا ما بايد با بصيرت خود، نقشه هاي شوم آنان را نقش برآب كنيم.


كد خبر: 11080  |  تاریخ درج خبر: 93/09/08  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا