ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوره‌ی مهارت فرزندپروری برگزار می شودمسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان ابرازکرد: با توجه به اینکه مسئولیت اصلی فرزندپروری بر عهده پدر و مادر است، از این رو آنان باید برای آموزش و تربیت فرزندان بهترین شیوه ها را به کار گیرند.

 سیدحامد عاملی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه خانواده از عوامل مهم و تاثیرگذار در تربيت انسان است، گفت: بدون شک، مهمترين محيط براي شکوفايي استعدادهاي مختلف فرزند، خانواده می باشد و روابط والدين با فرزندان نیز، عنصري اساسي براي رشد و تربيت فرزند در تمام ابعاد وجودي آنان است.
وی افزود: با توجه به اینکه بهترین دوره برای تربیت فرزند، دوران کودکی می باشد، چون در این سنین، حس تقلید و پذیرش آموزه های تربیتی، در سطح بالایی از توانمندی قرار دارد و کودک به خوبی آن چه را که به او آموخته می شود، فرا می گیرد، لذا این محدوه‌ی سنی مورد توجه والدین و مربیان آموزشی است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه از ديدگاه دين مقدس اسلام، مسئوليت اصلي فرزندپروري بر عهده پدر و مادر است و آنان بايد براي آموزش و تربيت فرزندان بهترين شيوه ها را به کار گيرند، تصریح کرد: رسول خدا (ص) در مورد تربیت از سنین کودکی فرموده اند: مَن رَبّی صَغِیراً حَتَی یَقُولُ لااِلهَ اِلاّ اللّه لَمْ یُحَاسِبهُ اللّهُ؛ هر کس فرزندش را از کودکی تربیت کند تا او بتواند بگوید لا اله الا الله، خداوند از او حساب نخواهد کشید.
عاملی، شیوه های تربیتی و روشهای انضباطی والدین را تحت تاثیر خصوصیات شخصیتی و اعتقادی آنان برشمرد و به سفارش دیگری از پیامبر مکرم اسلام در مورد روش های تربیت فرزند اشاره و ابراز کرد: رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرموده اند : « اَكْرِمُوا اَوْلادَكُمْ وَ اَحْسِنُوا آدابَكُمْ؛ به فرزندان خود احترام كنيد و با آداب و روش پسنديده با آن‌ها معاشرت نماييد»، از این رو روش تربیتی مناسب و برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام و سیره‌ی اولیای خدا، بهترین مسیر و پایه گذار ارزش های فکری در جامعه خواهد بود که در همین راستا مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان اقدام به برگزاری دوره‌ی مهارت فرزندپروری در سنین مختلف، کرده است.
وی ادامه داد: نحوه دستور دادن، فرمانبری در کودک، تعامل مثبت مادر و کودک، تعاملات مثبت خانوادگی و تغییر افکار ناکارآمد، از سر فصل های این دوره است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام در این دوره تا 31 شهریورماه می باشد و شروع دوره نیز مهرماه خواهد بود، گفت: دوره‌ی کاربردی " مهارت فرزندپروروی " 6 جلسه و جلسه اول نیز رایگان است.
عاملی در پایان اعلام کرد: علاقمندان جهت شرکت در این دوره می توانند با شماره تلفن 32008814 - 051 جهت ثبت نام اقدام نمایند و یا به صورت حضوری به محل مرکز مشاوره حوزه به آدرس چهارراه راه آهن، نبش عبادی 55 مراجعه نمایند.


كد خبر: 35500  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/29  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا