ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت پیاده سازی ایده های تحولی حوزه انقلابی خراسان در مدرسه سلیمانیهمدیر حوزه علمیه خراسان اظهار کرد:‌ همه کمک خواهند کرد تا ایده های مدنظر در عرصه تحول در ابعاد مختلف در مدرسه سلیمانیه به عنوان مرکز تحول آفرین تحقق پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان آیت الله سید مصباح عاملی در مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین هاشمی گنابادی، مدیرجدید مدرسه علمیه سلیمانیه با بیان این که این مدرسه دارای پیشینه مثبت و درخشانی می باشد که در مشهد نیز به عنوان یکی از مدارس الگو به شمار می رود، گفت: این مدرسه هم به لحاظ علمی و هم ارزشی  جايگاه ويژه اي دارد و اساتید انقلابی، فاضل و متخلق در آن مشغول به فعالیتند.

درخشش طلاب زبده و مجاهد مدرسه سلیمانیه در دفاع مقدس

ایشان با بیان این که از مجموع 60 نفر از طلاب مدرسه علمیه سلیمانیه در سال های دفاع مقدس بیش از چهل نفر به شهادت رسیدند، بیان کرد: در عين حضور فعال در عمليات ها، به گونه اي برنامه ريزي مي كردند كه درس و بحث هاي شان نيز به طور مرتب ادامه مي يافت.

مدیر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: هرجا مثالی از طلبه صالح و درس خوان دانشی، ارزشی، بینشی، فهیم و بصیر زده می شد به همین طلبه های مجاهد مدرسه علمیه سلیمانیه اشاره می کردند چراکه زبده ترین طلاب را در طراز انقلاب اسلامی داشت و فضای مدرسه نیز به همین ترتیب انقلابی محور بود و عوامل آن نیز شخصیت انقلابی داشتند.

مدرسه سلیمانیه در کشور و عرصه بین الملل مرکزیت دارد

آیت الله عاملی با بیان این که آن زمان نیز همه طلاب هم جهت، همراه و با یک روحیه و طرز فکر همسو حرکت می کردند و انصافا این مدرسه مثال زدنی است، خاطر نشان کرد: این مدرسه عملا دارای پیشینه بسیاز زیبا و الگویی هم از جهت اساتید و هم طلابی که در آن مشغول به فعالیت بوده اند می باشد و همه زحمات حاصله نیز محصول تلاش جهادی دست اندرکاران مدرسه و اعتقاد به ولایتی است که سرلوحه حرکت و فعالیتشان قرار داشته و دارد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که مدرسه علمیه سلیمانیه دارای سابقه جهادی کم نظیری است، ابراز کرد: همه مدیران این مدرسه تا به حال تلاش فراواني کرده اند که به سهم خودم از آنان تشکر میکنم و امیدوارم همان حرکت و تلاش جهادی در راستای آرمان ها با همکاری مجموعه آن دنبال شود و جايگاه این مدرسه باتوجه به ظرفیت و مرکزیتي که در کشور و عرصه بین الملل دارد، حفظ و با همت جهادی تلاشگران عرصه علم و عمل ارتقا يابد.

آیت الله عاملی با بیان این که از میان گزینه های تصدی مدیریت مدرسه علمیه سلیمانیه، حجت الاسلام والمسلمین هاشمی گنابادی با عنايت به سابقه درخشان مديريتي، معرفي شدند، بیان کرد: همگان نسبت به شخصیت علمی و اخلاقی و پیشینه اجرایی ایشان به عنوان مسئول موفق و قابل احترام و محور فرهنگی در سمت های خود مطلع هستند.

عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان با بیان این که در جهاد سازندگی ایشان به عنوان حوزوی فاضل، مدیر و مدبر نقش آفرین بودند و در حوزه علميه، جزو فضلای انقلابی شناخته می شوند، افزود: حجت الاسلام و المسلمين هاشمي گنابادي از قبل انقلاب به عنوان شاگردان خاص مقام معظم هبری مجاهدت فعالی داشتند و با هدایت و فرماندهی معظم له آموزه های انقلابی، مکتبی و ایدئولوژیک را از ایشان فرا می گرفتند و در همین راستا حرکت های جهادی را ترسیم می کردند و پیش می بردند.

مدرسه سلیمانیه باید مرکز پیاده سازی مطالبات رهبری از حوزه باشد

مدیر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: امیدواریم این مدرسه به عنوان یک پايگاه انقلابي، به مرکز پیاده سازی ایده های مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) و مطالبات معظم له از حوزه ها تبديل شود و فعالیت های تحولی آن در همان قالب حوزه انقلابی، اندیشه و عمل پیش رود.

ضرورت پیاده سازی ایده های تحولی حوزه انقلابی خراسان در مدرسه سلیمانیه

آیت الله عاملی با بیان این که همه کمک خواهند کرد تا ایده های مدنظر در عرصه تحول در ابعاد مختلف در این مدرسه به عنوان مرکز تحول آفرین تحقق پیدا کند، بیان کرد: ان شاء الله در حوزه های مختلف مورد فعالیت ایشان، برنامه های تحولی مدنظر مرور و چارچوب های اجرای این برنامه ها نیز با هماهنگی ترسیم شود.

ایشان با بیان این که شورای مدرسه و هیئت امنا نیز همکاری حمایتی خود را خواهد داشت و در طول این دوران به عنوان بازوی مشورتی و حمایتی ایشان نقش آفرین خواهد بود، گفت: درارتباط با برنامه های تحولی شورا همکاری در ابعاد تحولی ادامه خواهد داشت و بازوی حمایتی نیز پشتیبانی از ایشان را در ابعاد احیای موقوفات و جذب کمک های خیرین دنبال می کنند.

مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که طبق ضوابط باید از اساتید در این مدرسه نیز استفاده شود، تصریح کرد: طلبه در چارچوب برنامه قابل تربیت است و بدون چارچوب تعلیم و تربیت، علم و عمل و در نهایت پایبندی به اصول تهذیب و اخلاق، طلبه در تراز انقلاب اسلامی و موردنظر مقام معظم رهبری تحقق پیدا نخواهد کرد.

اولویت نخست فعالیت های مدارس حوزه خراسان باید برنامه های تحولی باشند

آیت الله عاملی با بیان این که در راستای برنامه تحولی حوزه برای مدارس، اولویت نخست و پایه فعالیت های مدرسه برنامه های تحولی است، ابراز کرد: سوای برنامه های جاری تحولی حوزه که بسیار روی آن کار می شود، هیچ چيزي الزام آور نیست و هر برنامه به جز  مسائل تعریف شده موردنظر، حتما باید با معاونین هماهنگ شود.

وی با بیان این که دلیل این هماهنگی با معاونین نیز آن است که مسئولیت نهایی راه را حوزه مدیریت برعهده گرفته و باید پاسخگو باشند، عنوان کرد: ما هرگز با برنامه های خلاقانه مخالف نیستیم، بلکه از برنامه های نوآورانه نیز استقبال می کنیم، اما الزامی نمی تواند روی آن گذاشته شود و حتما این برنامه های خلاقانه باید با حوزه مدیریت هماهنگ باشد.

شایان ذکر است؛ مدیر حوزه علمیه خراسان در پایان این نشست تودیع و معارفه، از تلاش ها و زحمات خالصانه حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد، مدیر سابق مدرسه علمیه سلیمانیه در طول دوران تصدی این مسئولیت تقدیر کرد


كد خبر: 35415  |  تاریخ درج خبر: 98/06/14  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا
--%>