ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

با یادگیری زبان عربی می توان حقیقت تمدن اسلامی را به دنیا منتقل کرد

آیت الله سيدعليرضا عبادی:

اختتامیه ششمین دوره مکالمه عربی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و مدیریت حوزه علمیه استان در مدرسه علمیه رضویه بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان جنوبی، در اين مراسم نماینده ولی فقیه با بیان اینکه اسلام و دین خدا مخصوص به یک طایفه، قوم و جمعیت و کشوری نیست، بلکه مربوط به همه انسانها است، گفت: به دلیل این که انسان‌ها در زبان با هم اختلاف دارند، فراگیری همه زبان ها مهم است، تا برسد زبان عربی که زبان اصل دین است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه یکی از زاویه های توسعه حوزه علمیه فراگیری زبان عربی است به خصوص در شرایط ارتباطی امروز عالم که ایجاب می کند در جهت مکالمه عربی و سایر زبان ها تلاش شود چرا که زبان عامل انتقال و عامل ارتباط با دنیا است، افزود: طلبه های نوجوان و جوان که خود را برای آینده آماده می کنند لازم است زبان های مختلف را یاد بگیرند.
وی با بیان اینکه مکتب غنی اسلام باید بتواند با دنیای وحشی غربی که جامعه بشریت را گرفتار کرده است، با زبان های مختلف روشنگری کند، گفت: باید با بصیرت افزایی حقیقت تمدن اسلامی را به دنیا منتقل کرد و اگر در این موضوع موفق شدیم، خود بشر خودش را نجات می دهد.
لازم به ذکر است در این جلسه از نشریه تالیف شده در این دوره رونمایی شد و در پایان از اساتید و طلاب ممتاز این دوره تقدیر شد.
 

 

 

كانال حوزه انقلابي خراسان جنوبي در پيام‌رسان سروش

 

 


كد خبر: 35094  |  تاریخ درج خبر: 98/05/15  |  کد خبرنگار: 2718
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا