ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

جلسات توجیه سیاسی دوره تابستانی مدرسه علمیه اهل‌البیت سبزوار برگزار شدجلسات توجیه سیاسی دوره تابستانی مدرسه علمیه اهل‌البیت سبزوار با موضوعات «راهبرد آمریکا در مواجهه با ایران» و همچنین «شورای نگهبان» برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، جلسات توجيه سياسي دوره تابستاني مدرسه علمیه اهل‌البیت سبزوار با حضور سرهنگ مظلوم، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه سبزوار و با هدف تقويت آگاهي و تحليل سياسي طلاب در این مدرسه برگزار شد.
این جلسات در دو مرحله با توجه به اقدامات خصمانه آمريكا در فشار اقتصادي حداکثری عليه جمهوري اسلامي و همچنين برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در انتهاي سال، با موضوعات «راهبرد آمريكا در مواجهه با ايران» و «شوراي نگهبان» برگزار شد.
سرهنگ مظلوم در جلسه اول با اشاره به استراتژي امنيت ملي آمريكا در پرهيز از هرگونه جنگ در خاورميانه به سبب اقتدار دفاعي ايران و دست برتر جمهوري اسلامي در تحولات منطقه، گفت: امروز هرگونه تهديد نظامي از جانب آمريكا صرفا تبليغاتي است.
وی جنگ اقتصادي را رويكرد آمريكا در مواجهه با ايران ارزيابي كرد و گفت: افزايش فشار اقتصادي از نظر آن‌ها منجر به يكي از دو گزينه اعتراضات مردمي و شورش و يا واداركردن مسئولان به مذاكره در زمينه موشكي، منطقه‌اي خواهد شد.
وی با اشاره به مدل مذاكره آمريكا در تحميل محدوديت‌ها بر رقبا و نفوذ و در نهايت براندازي، نمونه‌هايي از اين مدل را بررسي كرد و افزود: راهبرد جمهوري اسلامي در قبال اين توطئه آمريكا تسليم‌نشدن و تعهد در برابر تعهد است.
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه سبزوار تأکید کرد: اقدامات اخير ايران در كاهش تعهدات برجامي حامل پيام مهمي براي طرف‌هاي غربي مبني بر ميزان صبر استراتژيك ايران است.
سرهنگ مظلوم همچنین در دومين جلسه ضمن تشريح ساختار شوراي نگهبان قانون اساسي، وظايف اين نهاد مهم را برشمرد.
وی در ادامه به برخي شبهات در مورد شوراي نگهبان پاسخ داد و ضمن برشمردن ساختارهاي مشابه شوراي نگهبان در ديگر كشورها، گفت: نبود اين نهاد حساس و مهم نوعي هرج و مرج ايجاد خواهد كرد.
وي عدم تمكين به قانون و بي‌توجهي به نظر شوراي نگهبان در انتخابات سال 88 را عامل خسارت‌هاي مادي و معنوي براي كشور دانست و گفت: متأسفانه امروز هم افرادي در آستانه انتخابات مجلس مشغول تخريب اين نهاد انقلابي هستند.  


كد خبر: 34931  |  تاریخ درج خبر: 1398/04/27  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا