نسخه آزمایشی  

خدمت به مردم خدمت در راه خداستآیت‌الله مرتضوی ضمن ابراز خرسندي از دغدغه مندي مسئولان نسبت به نيازمندان و اجراي طرح هاي معيشتي گفت: در بعضی روایات نقل شده خدمت به مردم خدمت در راه خدا است، زيرا با این خدمت‌ها خانواده‌ها، مردم و فقرا خوشحال می‌شوند و این سرور فقرا به این معنا است که عمل افراد خيرخواه مورد لطف قرار گرفته‌ است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله سید حسن مرتضوی، استاد برجسته دروس خارج و عضو شورای عالی این حوزه در مراسم افتتاح طرح «ردای خدمت» که با حضور جمعي از اساتيد، مسئولان و خادمان آستان قدس رضوي در منزل ایشان برگزار شد، گفت: امید است به برکت ولادت حضرت رضا(ع) مشکلات مردم حل شود.

این استاد برجسته سطوح عالی حوزه‌ علمیه خراسان با بیان روایتی از امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: حضرت فرمودند، روزی حضرت موسی(ع) از پروردگار سوال کرد از کجا بفهمیم کارهایمان مورد رضایت خدا است؟ در رابطه با این سوال در روایات جواب‌هایی داده شده، اما در روایتی وحی می‌شود، ای موسی به خودت مراجعه کن، اگر مساکین و فقرا را دوست داری با بغض به جبارین می‌نگری، یعنی من از بنده‌ام راضی‌ام.

ايشان ضمن ابراز خرسندي از دغدغه مندي مسئولان نسبت به نيازمندان و اجراي چنين طرح هايي با اشاره باينكه هر فرد كه بيشتر به فقرا كمك كند نزد پروردگار جايگاه بالاتري دارد، افزود: در بعضی روایات نقل شده خدمت به مردم خدمت در راه خدا است، زيرا با این خدمت‌ها خانواده‌ها، مردم و فقرا خوشحال می‌شوند و این سرور فقرا به این معنا است که عمل افراد خيرخواه مورد لطف قرار گرفته‌ است..

آیت‌الله مرتضوی ضمن تاكيد و توصيه علما به خدمت به محرومان، همه شیعیان را  خادم امامان معصوم دانست و اظهار کرد: توجه داشته باشید هر چه در اين راه همت و تلاش كنيد بي ترديد نزد خداوند متعال اين نيكوئي محفوظ و پاداش آن داده خواهد شد بنابراين  هر چه در امر كمك رساني به مستمندان انجام دهيد کم است، خوشحال باشید این کار را انجام می‌دهید، اگر بیشتر خدمت کنید، بهتر است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: در روایتی آمده حضرت رضا(ع) کل اموال خود را ميان مردم تقسیم  کردند، كه اين عمل حضرت براي برخي از مردم قابل درك نبود و فضل بن سعد كه از معاندان حضرت (ع) بود از ايشان انتقاد كرد كه اين اقدام شما ضرر بود امام در پاسخ فرمودند: كاري كه براي رضاي خدا باشد ضرر ندارد و تماما فايده است، لذا  ما شیعیان باید شباهت به حضرت رضا(ع) داشته باشیم، بر این اساس امیدوارم همه عزیزان و دوستان آن چه تمکن دارند در خدمت‌رسانی به نيازمندان کوتاهی نکنند، بدانید خدمات شما هرچه بیشتر باشد بیشتر موجب خوشحالی و سرور مردم می‌شود. 

گفتنی است، در ادامه این مراسم  قائم مقام آستان قدس رضوی به ارائه گزارش برگزاری طرح ردای خدمت پرداخت و این طرح که به توزیع بسته‌های اهدایی متبرک به نام حضرت رضا(ع) در قالب بسته معیشتی در میان نیازمندان اختصاص دارد به صورت رسمی آغاز شد.


كد خبر: 34870  |  تاریخ درج خبر: 98/04/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا