ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آزادی زنان در غرب بی بندوباری و ولنگاری استنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ابراز کرد: آنچه غرب به آن به عنوان حقوق زنان از آن صحبت می کند بیشتر بی بندوباری و ولنگاری تحت عنوان آزادی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیداحمدعلم الهدی در مراسم بزرگداشت بانو گوهرشاد، در تالار نور اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی، با اشاره به شخصیت این خانم واقف و نیکوکار در عرصه علمی و هنری گفت: آنچه غرب به آن به عنوان حقوق زنان از آن صحبت می کند بیشتر بی بندوباری و ولنگاری تحت عنوان آزادی است.

وی با اشاربه اینکه در اسلام آنچه به زن در کنار فعالیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، ارزش می بخشد، تحول است، افزود: حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) تنها به عنوان نمادهای شجاعت، وفاداری، تحمل و مقاومت مطرح نیستند، بلکه با وجود این مراحل، عظمت آنان به قدرت تحول سازی در جامعه و جهان اسلام است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه حضرت زهرا(س) تحول ساز بودند، افزود: ایشان در مقابل جریانی که می خواست اسلام را به انحراف بکشاند، قیام و جامعه را از پرتگاه نجات داده و اسلام حقیقی و ناب محمدی را حفظ کردند.

عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: حضرت زینب (س) چهره واقعی امویان که سال های سال در شام حکومت می کردند را برملا نموده و تفکر جامعه ای که همه قدرت را در سلطه و استکبار می دید، نسبت به اسلام تغییر دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: به برکت اسلام تحولات زیادی در طول تاریخ اتفاق افتاده و افکار و سیاست ها به سمت اسلام ناب محمدی تغییر داده شده است .

وی افزود: بانو گوهرشاد به خاطر علاقه به فرهنگ و هنر و علاقه های مذهبی، در حکومت و تفکر حاکمان تیموری تحول ایجاد کرد.


كد خبر: 34456  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/25  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا