تقدیر مدیر حوزه علمیه خراسان از نیروهای خدماتی مرکز مدیریتمدیر حوزه علمیه خراسان به مناسبت روز کارگر از تلاش های بی منت و جهادی نیروهای خدماتی مرکز مدیریت این حوزه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در نشستی صمیمانه با نیروهای خدماتی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان به مناسبت روز کارگر با تقدیر از خدمات بی منت، جهادی و ارزشمند آنان در نهاد حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: امیدواریم این خدمت خالصانه، مورد قبول حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه) قرار گیرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه انسانیت بر اساس آموزه های قرآنی با سه عنصر ایمان، عمل و کار صالح مورد توجه است، افزود: کاری که در حوزه علمیه انجام می شود به صورتی جهادی است که از نگاه اسلام یک اصل انکارناپذیر در کنار «ایمان» به عنوان اولين عنصر می باشد.
آیت الله عاملی گفت: خدمت باید برای خدا و از روی ایمان و توجه به وظيفه و مسئوليت محوله باشد که این امر مهمترین نقش را در کار، تلاش و موفقیت انسان دارد؛ در واقع عنصر ایمان موجب می شود که انگیزه خدمت برای کار با نشاط و قوی ایجاد گردد.
مدیر حوزه علمیه خراسان، «عمل» را دومین، و «صالح بودن» به معنی کارِ رو به رشد و در جهت تکامل فردی یا اجتماعی را سومین عنصر مورد نظر در آموزه های دینی نام برد و اظهار کرد: انسان مسلمان همیشه زيرك و کوشا است و این نگاه که جامه اسلامی با نشاط و با انگیزه باشد، بسیار مطلوب می باشد. همچنین، طبق روایتی مانند: «ملعونٌ ملعونٌ من القی کلّه علی النّاس ملعونٌ ملعونٌ منضیّع من یعول»، جامعه ای که بخواهد کارش را بر دوش دیگری بیندازد، ملعون است.
آیت الله عاملی با اشاره به فضای روحانی و معنوی در حوزه علمیه به عنوان پایگاهی در خدمت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) تاکید کرد: کاری که کارکنان حوزوی انجام می دهند باید به گونه ای باشد که با صاحب آن یعنی حضرت بقیه الله(ارواحنا فداه) سنخیت و همگونی داشته باشد و به عبارتی بر اساس اخلاق مداری و توجه به مراجعان انجام شود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: همانطور که امیرمومنان (علیه السلام) فرمودند:‌ کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ، همه ما مسئولیت داریم و باید در کارها معاون و یاور یکدیگر باشیم.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به حدیث «المؤمن للمؤمن كالبنيان المرصوص يشد بعضه بعضا»، ابراز کرد: همه باید در مسیر حرکت و تلاش خود، «تَواصَوا بِالحَقِ» و «تَواصَوا بِالصَّبر» داشته باشند و به این مسئله توجه کنند.
آیت الله عاملی، اخلاق را از تاکیدات علما، اساتید و از جمله گفتمان حوزویان دانست که می بایست عمل اخلاقی در کنار فعالیت های خوب جهادی و معنویت حوزه به معرض نمایش در آید.


كد خبر: 34290  |  تاریخ درج خبر: 98/02/11  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا