مومن سازی در بستر جامعه دینی، رسالت حوزه های علمیه استنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: محصول تشکیلات حوزه علمیه، ترویج دین و ساخت جامعه دینی براساس سه رکن فکری، فرهنگی و دوری از شبهات است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیداحمد علم الهدی در همایش تجلیل از برترین های این حوزه که امروز در مدرسه علمیه عالی نواب برگزارشد، ابراز کرد: امروز همه‌ فعالیت های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی در حوزه علمیه در یک مسیر و با یک مقصد اجرا می شود و آن، مومن سازی در بستر جامعه دینی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به آیه « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ يَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أُولَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ» گفت: اگر این خصوصیات در انسان نباشد او مومن نیست، اما از این آیه برداشت دیگری هم می توان داشت و آن، رسالت مومن سازی جامعه است.
آیت الله علم الهدی با توجه به آیه 15 سوره حجرات، محصول تشکیلات حوزه علمیه را، ترویج دین و ساخت جامعه دینی براساس سه رکن فکری، فرهنگی و دوری از شبهات برشمرد و تشریح کرد: بعد فرهنگی رسالت مومن سازی جامعه که متوجه روحانیت می باشد، تربیت مومن به عنوان جهادگر در ارزشهای اسلامی است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، اضافه کرد: در رکن فکری تشکیلات مومن سازی، باید نظام خدامحوری را در جامعه به شکلی قرار داد که این باور در اندیشه مردم به عنوان یک جریان محکم قرار گیرد.
ایشان با اشاره به اینکه پیچیده و سخت ترین مرحله مومن سازی، دوری از شبهات فکری است، گفت: جریان سازندگی روحانیت در جامعه دینی باید به طوری باشد که تردید و شبهه نسبت به اسلام را، رفع کنند.
لازمه‌ طلبه ایده آل شدن
آیت الله علم الهدی، طلبه و روحانی ایده آل به عنوان سرباز امام عصر(عج) را در شخصیت کسی برشمرد که بتواند تردید و شبهه را از عرصه فکر و اندیشه مومنان پاکسازی کند و در ادامه بیان کرد: امروز با شرایط و وضعیت اسلام در جهان، سرباز امام زمان(عج) باید از یک ظرفیت بالای علمی برخوردار شود که توان ریل گذاری ایمان و رفع تردید در افکار مردمی را داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به طلاب اظهار داشت: اسلام به برکت انقلاب در مصاف جهانی قرار گرفته است و ما به عنوان سربازان سپاه حضرت ولی عصر(عج) باید با توجه به مجاهدت های تحصیلی، وارد میدان شویم.
آیت الله علم الهدی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات تحولی بسیاری پس از حکم انتصاب اعضای شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان در این حوزه اتفاق افتاده است، گفت: ایجاد و راه اندازی قرارگاه ها، رشته ها و مدارس تخصصی در عرصه آموزش و همچنین برنامه های پژوهشی، حرکت تحولی در این حوزه می باشد که در سه سال گذشته اجرایی شده است.
خطیب جمعه مشهد، ازجمله حرکت های سازنده مدیر حوزه علمیه خراسان را، تشخیص و شناخت استعدادهای برتر معرفی کرد و گفت: باید از این بستر عظیم که عمدتا جوان هستند، بیشترین بهره را در عرصه های علمی، پژوهشی، تبلیغی و ... برد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در پايان خطاب به طلاب در قالب یک تقاضا، ابرازکرد: امروز علاوه بر تلاش و مجاهدت تحصيلي باید لحظه به لحظه سرنوشت و موقعیت دین در جهان را رصد کنید و با اخلاص در عمل، خدمتگزار راستین اسلام باشید.
گفتنی است، همایش تجلیل از برترین های حوزه علمیه خراسان با حضور آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر این حوزه برگزار شد و با تقدیر از 42 نفر از برترین های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی، فرهنگی، قرآنی و سیاسی، پایان یافت.
 

 


كد خبر: 30741  |  تاریخ درج خبر: 97/12/02  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا