امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

برگزاري نشست‌هاي بصیرتی با موضوع شاخصه‌هاي طلبه تراز انقلاب در حوزه علميه خراسان جنوبي


سلسله نشست هاي بصیرتی با موضوع «شاخصه‌هاي طلبه تراز انقلاب» با حضور حجت الاسلام صابری توّلایی در سطح مدارس علميه خراسان جنوبي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبي، در اين نشست‌ها حجت الاسلام صابری‌توّلایی ضمن تبریک هفته بصيرت افزود: اگر امروز طلبه انقلابی نباشد نخواهد توانست به رسالتش عمل کند.
وي با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند"حوزه علمیه، قاعده نظام اسلام است و قوام اسلام به حوزه های علمیه بستگی دارد که اگر متزلزل شود نظام اسلام متزلزل خواهد شد " اظهار داشت: با فقه و تهذیب اخلاق و آگاهی سیاسی است که ستون حوزه حفظ می شود.
حجت الاسلام صابري‌توّلايي با بيان اينكه در چهار مقطع تاريخي؛ روياروئي امام علی علیه السلام در مقابل عمربن عبدود، عاشوراي 61 هجري، هشت سال دفاع مقدس و فتنه سال 88 ، اسلام در مقابل کفر قرار گرفته بود، گفت: دشمن متوجه شده است باید از ولایت تقدس زدایی کند و لذا ساختار مقدس امام و امت را مورد حمله قرار داده است.
وي هویت شناسی، زمان شناسی، شناخت انحرافات، شناخت شبهات، دشمن شناسی، اقتضائات زندگی در آینده (تحول ارتباطات ، تکنولوژیک ، رباتیک ) را از مواردی دانست که باید در حوزه ها به آن توجه بيشتري شود و افزود: در حال حاضر هم مهم‌ترین راهبرد مواجهه با دشمن، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و افشای چهره واقعی غرب است.


 


كد خبر: 29283  |  تاریخ درج خبر: 97/10/11  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا