ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط امروز دنیا، فرصتی برای حوزه علمیه استمدیر حوزه علمیه خراسان گفت: می توان شرایط فعلی دنیا را به عنوان یک فرصت دانست و مطالباتی که داریم را کسب کنیم و به سوال ها و نیازهای مختلف در عرصه های اعتقادی، فکری، سیاسی و فرهنگی پاسخ دهیم.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیدمصباح عاملی در مراسم  سر پرست معاونت  پشتیبانی و منابع انسانی این حوزه تاکید کرد: باید در همه کارهایی که انجام می دهیم نگاه جهادی داشت و با دید مثبت به آثار تحولی و برنامه ریزی ها توجه کرد.

مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به تغییری که در معاونت پشتیبانی و منابع انسانی صورت گر فته است، اظهار کرد: مبنای این تصمیم در ارتباط با قانون جدید عدم استفاده از بازنشستگان می باشد که با توجه به این امر، نسبت به تودیع و معارفه اقدام شد.
آیت الله عاملی در ادامه با بیان اینکه خدمت به سربازان امام زمان(عج) بهترین عمل صالح محسوب می شود، یادآور شد: آقای عبدالله زاده در این امر به طور خالصانه و جهادگرانه توفیق داشته اند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر لزوم کارآمدی و شتاب و توسعه و ارتقای کیفی معاونت پشتیبانی و منابع انسانی خاطر نشان کرد: فعالیت های زیادی به لحاظ کمی نيز وجود دارد که با توجه به شتاب علمی، فرهنگی، سیاسی و... در دنیا و ایجاد شکاف نرم افزاري و سخت افزاری بی سابقه اش، اگر از آن غافل باشیم، عقب خواهیم ماند.
آیت الله عاملی با اشاره به اینکه اکنون، روز توقف و کند حرکت کردن نیست و باید تفکر نیز با حرکت همراه باشد، گفت: امروز دشمنان به دنبال اسلام ستیزی هستند و هیچ زمانی نبوده که با استفاده از ابزارهای متعدد و متنوع در صدد آسیب رسانی به اسلام باشند. البته از آن سو، می توان شرایط فعلی دنیا را به عنوان یک فرصت دانست و مطالباتی که داریم را کسب کنیم و به سوال ها و نیازهای مختلف در عرصه های اعتقادی، فکری، سیاسی و فرهنگی پاسخ دهیم.
مدیر حوزه علمیه خراسان، شبیخون فرهنگی که با همه توان تهاجم کرده است را مورد مثال قرار داد و گفت: همه اهداف و برنامه هاي ما باید پرمحتوا، پر رنگ، با در نظر گرفتن مقتضای زمان و در تراز و رفع نیازهای نظام اسلامی باشد.
آیت الله عاملی در ادامه به ضرورت ها و ویژگی های  فعاليت  در حوزه علمیه اشاره و خاطر نشان کرد: حوزه علمیه نمی تواند کاسب کارانه کار کند یعنی  علاوه بر اينكه  دیانت و تقوا را سرلوحه قرار مي دهد بايد جهاد گرانه وخالصانه خدمت كند  كه در غیر این صورت بدترین نوع فعل حرام را انجام داده است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به سلامت کاری و اهتمام به دیانت و اخلاص در کارها، اضافه کرد: جوانانی در حوزه علمیه هستند که خالصانه و مخلصانه فعالیت دارند و در این عرصه که سرشار از معنویت، اخلاق و تربیت است، تلاش می کنند.
مدیر حوزه علمیه خراسان توان مدیریت را یکی دیگر از ویژگی های لازم در عرصه هاي کاری دانست و در ادامه به لزوم قانون مداری اشاره و خاطر نشان کرد: مبنای کار باید همین اصل باشد و مهمترین مسئله در بخش های مختلف اجرائي اين حوزه نيز اهتمام به قانون وانجام امور براساس ضوابط  است  
آیت الله عاملی در بخش دیگری از سخنانش به شعار تحولی حوزه علمیه خراسان اشاره و با  تاکید بر اينكه بايد فضاي حوزه علميه  با اعتقاد به  نگاه، گفتمان و عمل تحولی همراه شود، ابراز کرد: علم، جهاد، اخلاق و بصیرت یک ضرورت در این مسیر می باشد و انتظار مي رود همه حوزويان در راه به ثمر نشستن  اين تحول قدم بردارند.  
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان همچنین به تعاملات خوب میان بخش های مختلف مرکز مدیریت این حوزه و عدم وجود حرکت های جزیره ای اشاره کرد و گفت: می بایست همه فعالیت ها با هماهنگی، وحدت، یکپارچگی بر محور قانون در راستای حوزه تحولی و انقلابی انجام شود.
گفتنی است، علی محمد عبدالله زاده، معاون پشتیبانی و منابع انسانی حوزه علمیه خراسان با توجه به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان استعفا داد و به جای وی، امیر اعظم مفیدی، به عنوان سر پرست اين معاونت معرفی شد.

كد خبر: 28809  |  تاریخ درج خبر: 1397/08/28  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا