امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تبليغ در اربعين از بركات و نمونه هاي تحول در حوزه علميه خراسان است.


مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: تبليغ در اربعين از بركات و نمونه هاي تحول در حوزه علميه خراسان است.

مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در ایام اربعین امسال درمجموع 345 نفر طلبه و روحانی با عاملیت حوزه علمیه استان به همایش میلیونی پیاده ‌روی اربعین حسینی اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه  خراسان شمالی، حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، دوشنبه‌شب در دیدار روحانیان مبلّغ اعزامی به اربعین با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، با اشاره به اهمیت فعالیت تبلیغی در فضای اربعین، اظهار کرد: مبلغانی که در ایام اربعین به زائران حسینی خدمت‌گزاری کردند مصداق این فرمایش مقام معظم رهبری هستند که می‌فرمایند: «درسی که اربعین به ما می‌دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.»
 
وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های روحانیان مبلغ در همایش عظیم اربعین حسینی، افزود: امسال با عاملیت حوزه علمیه خراسان شمالی، شماری از طلّاب و روحانیان مبلّغ از مدارس علمیه و معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی و طرح هجرت استان به اربعین حسینی اعزام شدند.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی با بیان اینکه امسال به همّت حوزه علمیه استان 20 روحانی مبلّغ به‌صورت ویژه و جهادی به اربعین اعزام شدند، اضافه کرد: امسال درمجموع 345 نفر طلبه و مبلّغ از حوزه علمیه خراسان شمالی و طرح هجرت به اربعین اعزام شدند.
 
وی تصریح کرد: از این تعداد 108 نفر ملبّس و مبلّغ بودند و همچنین 237 نفر طلبه زائر برادر و 28 نفر طلبه و مبلّغه خواهر داشتیم که در مواکب فعالیت می‌کردند.
 
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: پارسال 235 نفر از طلّاب و روحانیان حوزه علمیه استان در مراسم اربعین شرکت داشتند، اما امسال این تعداد به 345 نفر افزایش یافت.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما در حوزه علمیه استان بیش از دو هزار و 600 طلبه برادر و خواهر داریم، امیدواریم سال دیگر تسهیلات بیشتری برای موضوع اربعین در نظر گرفته شده و شمار طلّاب و روحانیان اعزامی به این مراسم افزایش بیشتری یابد.
وی اظهار کرد: افزون بر 345 طلبه و روحانی اعزامی از حوزه علمیه خراسان شمالی، از نهادهای دیگر و در سایر قالب‌ها هم شمار زیادی از روحانیان استان به اربعین اعزام شده بودند.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی در ادامه گفت: در سه سال اخیر حوزه علمیه خراسان شمالی به بحث تبلیغ درزمینهٔ اربعین ورود کرده و یکی از برکات و نمونه‌های تحول در حوزه علمیه خراسان در عرصه تبلیغی، همین خدمت ‌رسانی در اربعین حسینی و پیاده‌روی به سمت حرم مطهر رضوی است.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته پیش از اعزام روحانیان مبلّغ به اربعین، اظهار کرد: بیش از یک ماه مانده به اربعین حرکتی در فضای مجازی از سوی طلّاب و جوانان آغاز شد.
 
وی افزود: همچنین با همکاری ستاد مردمی اربعین، موکب اصحاب خراسانی و روحانیان طرح هجرت در ایام محرم همایش‌های انگیزشی و آموزشی با رویکرد تبلیغ در بین مردم برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های ویژه روحانیان مبلّغ با عنوان نصرت الحسین و برگزاری همایش زینبیون با همکاری بانوان مبلّغ در شش منطقه با رویکرد کمک‌های ممکن به اربعین و مواکب از دیگر اقداماتی بود که پیش از اربعین امسال انجام شد.
 
وی ادامه داد: همچنین در این راستا همایش «ما رایت الّا جمیلا» با حضور بانوان اعزامی به کربلا و با هدف توجیه مبلغات و زائران خواهر برگزار شد.
 
به گفته حجت‌الاسلام سالاری مکی افزون بر این چند نشست همفکری و همکاری درباره محتوای تبلیغ در اربعین و مباحث تبلیغی در موکب اصحاب خراسانی هم در این مدت برگزار شد.
 
وی افزود: برپایی کارگاه آموزشی در بحث آشنایی با فرقه‌های انحرافی فعّال در مسیر نجف تا کربلا ازجمله جریان احمدالحسن و ديگر جريان هاي انحرافي با دعوت استاد از مشهد مقدس از دیگر اقداماتی بود که پیش از فرارسیدن اربعین از سوی حوزه علمیه استان انجام شد.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی در ادامه اظهار کرد: ظرفیت تبلیغ اربعین حسینی از نظر تهذیبی و معنوی و همچنین روشن گری معنوی و سیاسی بسیار بالا است و امیدواریم در آینده بتوانیم با استفاده از ظرفیت تبلیغی اربعین مباحث تمدّنی و استکبارستیزی را بیشتر مطرح کرده و جوانان و نوجوانان را در مباحث اندیشگی به سمت گفتمان ظهور، جامعه مهدوی و وظایف منتظران سوق دهیم، زیرا این ظرفیت در اربعین وجود دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

كد خبر: 28719  |  تاریخ درج خبر: 97/08/15  |  کد خبرنگار: 3076
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا