امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
آيت الله رئيسي:

راه مقابله با دشمن تنها ایستادگی است نه تسلیم


تولیت آستان قدس رضوی گفت: این روحیه استکبار که سخت مورد مذمت قرآن کریم و روایات ما است؛ صف باطل‌گرایان و باطل‌خواهان را معرفی می‌کند که از خلقت آدم تا امروز و تا آخر این عالم جبهه و صف حق و صف باطل در مقابل هم قرا داشته و دارند

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبي، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری در مراسم راهپیمایی 13 آبان در جمع پرشور مردم بیرجند گفت: روز 13 آبان در خاطره ملت بزرگ ایران، حوادثی را به یاد می‌آورد که هر کدام از این حوادث، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت بزرگ ایران با استکبار و یادآور جانفشانی‌ها، ایثارها و شهادت‌هایی است که جوانان، مردان و زنان ایرانی برای مقابله با استکبار خون‌های پاکشان بر زمین ریخته شده و ایثار، مقاومت و ایستادگی را به همه ما آموختند.

وی با بیان این‌که استکبار در واژگانی دینی و فرهنگی دینی سخت و ناپسند است، گفت: اگر انسانی بر اساس خودخواهی، خود بزرگ‌بینی و خود محوری، دیگران را به خود دعوت کند و خود را برتر از دیگر بداند محور را خود خواسته خود و هواهای نفسانی خود قرار دهد، این روحیه‌ی استکباری است.

آیت‌الله رئیسی افزود: روحی خودبزرگ بینی مذموم است و در قرآن کریم نمادهایی و نشانه‌هایی از ابلیس به عنوان فرد خودخواه معرفی شده است.

وی از فرعون به عنوان یک چهره خودخواه، مسکتبر و خود بزرگ بین یاد کرد و یادآورشد: نمرود به عنوان انسانی خودبزرگ بین، خودبرتر بین بر دیگران و مستکبر معرفی شده است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این روحیه استکبار که سخت مورد مذمت قرآن کریم و روایات ما است؛ صف باطل‌گرایان و باطل‌خواهان را معرفی می‌کند که از خلقت آدم تا امروز و تا آخر این عالم جبهه و صف حق و صف باطل در مقابل هم قرا داشته و دارند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمنان جنگ سخت را ارزیابی کردند و متوجه شدند این جنگ پرهزینه است و ثمری برای آن‌ها ندارد از این رو به سراغ جنگ نرم رفتند و با امپراتوری رسانه‌ای، اعتقادات و باورهای مردم را هدف قرار دادند اما در دانشگاه‌های بزرگ آمریکا و اروپا دیدند که این جنگ نیز پرهزینه و دیربازده است.
آيت الله رئیسی اظهار کرد: دشمنان جنگ سومی را با تلفیقی از جنگ‌های نرم و سخت به وجود آوردند و امروز نیز اروپایی‌ها هم‌نوا با آمریکا شدند و به ایران فشار وارد می‌کنند و آن‌ها با جنگ رسانه‌ای و جنگ اقتصادی می‌خواهند مردم ایران را دچار یاس و ناامیدی کنند.
وی با بیان اینکه آمریکا در منطقه توطئه بسیاری کرد اما نتوانست موفق شود ولی جوانان ایران اسلامی خواستند کاری را انجام دهند و توانستند، افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند ما برای کشورها تصمیم‌گیری می‌کنیم اما تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده که ملت حق خواه ایران در تمام صحنه‌ها برتر هستند.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دولتمردان آمریکایی اعتراف می‌کنند که بیش از ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردند اما به هیچ موفقیتی نرسیدند.
آيت الله رئیسی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان به برکت انقلاب اسلامی بیدار شدند، افزود: امام حسین(ع) خون خود را داد تا در جامعه جهل‌زدایی شود و امروز به برکت امام حسین(ع)، قدرت تحلیلی و تفکر در جامعه پیدا کردیم.
وی عنوان کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی بی نظیر است و میلیون‌ها نفر در این راهپیمایی گرد هم جمع می‌شوند تا «لبیک یا حسین(ع)» را بگویند و این بیداری در جامعه اسلامی به برکت خون شهدا و امام حسین(ع) ایجاد شده است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ملت ایران مقتدر و عزت مند است، بیان کرد: برخی می‌گفتند مگر می‌شود با تحریم‌ها زندگی کرد اما واقعیت این است که نظام تحریم‌ها به هم ریخته است و دشمنان با روحیه استکباری از برجام بیرون آمدند و امروز ما نباید منتظر برجام اروپایی بمانیم و با عزت و با تدبیر و اقتصاد مقاومتی می‌توان کشور را اداره کرد.
آيت الله رئیسی با بیان اینکه دشمنی مستکبران و استکبار جهانی ادامه دارد و ما در مقابل استکبار جهانی کوتاه نمی‌آییم، گفت: کسانی که روزی در دل فکر می‌کردند ممکن است در برجام اتفاقی صورت بگیرد اما امروز همه جملگی اعتقاد دارند که نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد.
وی افزود: می‌توان در راستای اقتصاد فضای مجازی، اقتصاد دریا، اقتصاد سنگ و اقتصاد فرهنگ کار و تلاش کرد و این اعتقاد را داریم که با اتکا به خداوند متعال و با اعتماد به نفس، با داشتن ذخایر ارزشمند و نیروهای انسانی کارآمد می‌توان موفق شد و جوانان باید چشم از بیگانگان بردارند و به ظرفیت‌های داخل نگاه کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: در روز ملی استکبار جهانی که روز مهمی در تاریخ مبارزه انقلاب است به همه ملت‌ها می‌آموزیم که استقامت و مقاومت تنها راه عقب نشاندن استکبار است و کوتاه آمدن و تسلیم شدن در برابر داشمن نیز آن‌ها را وانمود به عقب نشینی نمی‌کند.
آيت الله تصریح کرد: آمریکایی‌ها علیه حقوق انسان‌ها جنایت می‌کنند و ناقض حقوق بشر هستند و باید ناقضان حقوق بشر مورد محاکمه قرار بگیرند.

 


كد خبر: 28698  |  تاریخ درج خبر: 97/08/13  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا