ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برای سخت‌ترین مأموریت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و انقلابی آماده‌ایم

مدير حوزه علميه خراسان:

حوزه علمیه انقلابی خراسان در سالروز مبارزه با استکبار جهانی، ضمن تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(حفظه‌الله)، آمادگی خود را برای سخت‌ترین مأموریت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و انقلابی در جبهه نبرد با مستکبرین اعلام می‌دارد.

بسم الله الرحمن الرحيم

13 آبان 1343 کمتر کسی گمان می‌کرد که تبعید حضرت امام خمینی(رضوان‌الله‌علیه) به ترکیه در پی سخنرانی اعتراض‌آمیز معظم‌له نسبت به تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون، این روز را در تاریخ زرین انقلاب اسلامی ایران چنین جاودانه و درخشان کند. روزی که در سال 1357 با کشتار وحشیانه دانش‌آموزان توسط رژیم منحوس پهلوی و در سال 1358 با تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، تبدیل به یوم‌الله و روز استکبارستیزی و حق‌طلبی گردید.
و اکنون فریادهای حضرت امام خمینی(رضوان‌الله‌علیه) در آن سخنرانی که فرمودند: «این ملت ایران باید زنجیرها را پاره کند» به ثمر نشست و ملت بزرگ ایران با رهاشدن از قیدوبند بردگی، دستان متجاوز مستکبران عالم را قطع کرده و الگوی ملت‌های آزادی‌خواه جهان شده است.
بدون شک در این چهل سال که از عمر نهال انقلاب اسلامی گذشته و اکنون تبدیل به شجره‌ای تنومند گشته است استکبار جهانی به سردمداری ایالات متحده آمریکا از هیچ توطئه‌ای برای خشکاندن این درخت پربار دریغ نکرده است. جنگ تحمیلی، شبیخون فرهنگی، فتنه‌های سیاسی، تحریم اقتصادی، جنگ رسانه‌ای و هزاران دسیسه دیگر، نه‌تنها برای براندازی این نظام الهی کافی نبود، بلکه باعث بالندگی، پیشرفت و اقتدار روزافزون آن شد.
شگفتا که اکنون دشمنان قسم‌خورده این کشور، با وجود بهره‌مندی از مجهزترین امکانات نظامی و انبوه دلارهای بادآورده نفتی، به شکست در برابر ملت بزرگ ایران اعتراف می‌کنند. مگر شکست نه این است که سرکرده روان‌پریش ایالات متحده، پس از نقش بر آب شدن نقشه‌های پلیدانه آن رژیم در ریشه‌کن‌کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و بعد از شکست مفتضحانه فرزندان داعشی خود و یأس از نابودی مقاومت اسلامی در منطقه، بزدلانه به ملت مؤمن و رشید ایران توهین می‌کند و عجز و درماندگی خود را بیش از پیش آشکار می‌سازد؟
در این میان، عده‌ای از عناصر جاهل و بعضا مغرض داخلی به یاری دیوِ از نَفَس افتاده استکبار شتافته و سعی بر القای ناتوانی در برابر هجمه‌های سیاسی و اقتصادی دشمن دارند. آنانی که به وعده تشدید تحریم‌ها از جانب دشمنی که تا به حال از هیچ حربه‌ای دریغ نکرده است، دل خوش کرده‌اند؛ که به فضل پروردگار، کاری از پیش نخواهند برد و در امواج بصیرت امت حزب‌الله گرفتار خواهند شد.
بی‌تردید تحلیل داهیانه و آینده‌نگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به جنگ اقتصادی دشمن و ارائه نظریه اقتصاد مقاومتی توسط معظم‌له در سال 1389 و اشاره به آغاز جنگ شدید رسانه‌ای و لزوم مقابله جدی با آن، که در دیدار اخیر ایشان با اعضای مجلس خبرگان رهبری مطرح کردند، وظیفه آحاد جامعه را در این گذرگاه حساس تاریخی مشخص نموده است.
اینک حوزه علمیه انقلابی خراسان در سالروز مبارزه با استکبار جهانی، ضمن تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(حفظه‌الله)، آمادگی خود را برای سخت‌ترین مأموریت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و انقلابی در جبهه نبرد با مستکبرین اعلام می‌دارد و به لطف خداوند و عنایت ائمه اطهار(علیهم‌السلام)، امیدوارتر و استوارتر از همیشه در مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی گام برخواهد داشت.
در پایان، ضمن اعلام حضور حداکثری حضرات آیات، علماي اعلام، اساتید معزز، فضلا و طلاب محترم این حوزه مقدسه در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان، از عموم مردم شریف خراسان جهت شرکت در این راهپیمایی باشکوه دعوت به عمل می‌آورد. امید اینکه یکبار دیگر اراده شکست‌ناپذیر خود را مصمم‌تر از همیشه در ادامه پیمودن مسیر عزت و عظمت ایران اسلامی در برابر جهانیان به نمایش بگذارد.
«یُثَبِّتُ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِی الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ فِی الْآخِرَهِ وَ یُضِلُّ اللَّهُ الظَّالِمِینَ» (ابراهیم، 27)

والسلام علیکم و رحمة الله

سيدمصباح عاملی
مدیر حوزه علمیه خراسان

1397/08/12


كد خبر: 28680  |  تاریخ درج خبر: 1397/08/12  |  کد خبرنگار: 10224
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا