امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

دیدار طلاب سبزوار با آیت الله العظمی نوری همدانی


جمعی از طلاب مدرسه علمیه اهل البیت (ع) سبزوار با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار کردند.

حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار جمعی از طلاب حوزه تهران و سبزوار که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، با اشاره به فضیلت طلبگی گفتند: هیچ شغلی در عالم با برکت تر و با فضیلت تر از طلبگی نیست و باید همواره شاکر خدای متعال باشیم که در این وادی هستیم.
معظم له افزودند: دین اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد هرچند که قبل از انقلاب دشمنان سعی می کردند که اسلام را در تنها امور فردی و محدود خلاصه کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در تشریح اصول موفقیت در عالم طلبگی گفتند: برای موفقیت در طلبگی باید اصول و قواعدی رعایت شود تا سعادت دنیا و آخرت انسان تامین شود که اولین اصل داشتن اخلاص است چرا که اگر یک طالب علم اخلاص نداشته باشد علم او برکت نخواهد داشت.

این مرجع تقلید در تبیین اصل بعدی گفتند: داشتن همت والا و پشتکار شرط بعدی موفقیت در عالم طلبگی می باشد چرا که این راه، راه شیخ طوسی ها وشیخ مفید هاست و بدون داشتن اراده قوی کسی به جایی نخواهد رسید.

معظم له افزودند: داشتن برنامه و رعایت نظم در همه کارها از دیگر شروط موفقیت در دنیای طلبگی است و انسان  های بی برنامه و سست عنصر به درد طلبگی نمی خورند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که فقیه لازم است از علم بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتواند کارهای علمی بزرگ در جامعه انجام دهد، گفتند: تربیت فقیه مسئله مهمی است، چون فقیه است که می تواند مبانی دینی و ارزشی را تبین و نشر و گسترش دهد لذا لازم است فقیه به تعداد کافی تربیت شود.

معظم له در پایان، تربیت فقیه در حوزه ها را مهم دانستند و بیان داشتند: فقیه و حوزه نقش مهمی در آگاهی دادن مردم به مسائل شرعی و سایر مسائل دارند و به همین دلیل کسانی که در این جایگاه قرار می گیرند، ضرورت دارد از شاخص ترین افراد باشند.
در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمين سعيدي معاون امور دانش آموختگان حوزه علميه قم و نماينده طلاب سبزواري قم فرصت به دست آمده براي ديدار با اين مرجع عاا ليقدر را توفيق دانست و ضمن ارائه گزارشي از تحولات حوزه سبزوار در يك سال گذشته به قدمت اين حوزه و معرفي بزرگان آن پرداخت.


كد خبر: 23947  |  تاریخ درج خبر: 96/12/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا