امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بنیان خانواده باید کانون توسعه و ترویج اسلام باشد


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بنیان خانواده باید کانون توسعه، گسترش و ترویج اسلام باشد و زوجین در شعاع زندگی انسانی و اسلامی، مشکلات زندگی خویش را مدیریت و در راستای تعالی بنیان خانواده هر روز بیش از گذشته بکوشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، ضمن تبیین شخصیت خاص الگویی این حضرت گفت: طلاب در هر شرائط و وضعیتی از تبار اهل بیت بوده و هر کس از آل محمد خبری بخواهد به روش و منش شما طلاب می نگرد.
وی ادامه داد: امروز جریان مساله زن و خانواده باید با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت سازگاری داشته و متاسفانه مسائلی که زن و مرد را در جریان زندگی سرخورده می کند، مسائل انحرافی و عامل تلقین های سوء به زن و مرد است.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این که اگر زوجین مراعات یکدیگر را کردند این نشانه محبت و عشق آنان، نه ترس از یکدیگر است، خاطر نشان کرد: ملاحظه کاری های طول زندگی همه حاصل عشق و محبت به یکدیگر بوده و امیر مومنان(ع) هیچگاه از حضرت زهرا(س) نترسیدند و زندگی مشترکشان، با لطافت و آسمانی بود.
آیت الله علم الهدی با بیان این که فضیلت هیچ زنی در دنیا به حضرت زهرا(س) نمی رسد، اظهار کرد: بر اساس کتاب مرحوم علامه قزوینی در کتاب فدک مبتنی بر مدارک عامه و اهل سنت، جبرئیل در ابلاغی به پیامبر دستور داد که فدک را به فاطمه بده چراکه فدک میراث نیست و امیر مومنان(ع) محصول و درآمد حاصل از این باغ را به مستضعفان می دادند.
وی با بیان این که شخصیت معنوی، آسمانی و عبادی و قدرت مدیریت و کفالت زندگی امیر مومنان(ع) و حضرت زهرا(س) باید برای همگان مایه درس و عبرت باشد، خاطر نشان کرد: روزی که بنا بود تا مال الاجاره فدک بیاید همه فقرا با خبر بوده و صف می کشیدند تا این طلاها میان فقرا تقسیم شود و این سبک زندگی باید برای جامعه اسلامی الگو و اسوه باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این سبک خانواده و جریان فرهنگی خانوادگی صدیقه اطهر(س) خاطر نشان کرد: امروز روی کره زمین اگر بخواهند تا خانواده پیامبر را شناسایی کنند به شما طلاب عزیز می نگرند و خواهران و برادران باید بتوانید این فرهنگ اهل بیت را در زندگی روزمره طلبگی خود پیاده کنید که اگر این فرهنگ در زندگی جریان پیدا کرد، آن زمان خانواده کانون تبلیغ و توسعه دین شده و همه ظرفیت های خانوادگی در گستره وسیعی در خدمت به دین قرار می گیرد.
آیت الله علم الهدی با بیان این که شما طلاب باید کسانی که دین می سازند و در مردم انحراف ایجاد می کنند را هشدار داده و آگاه کنید، بیان کرد: بنیان خانواده باید کانون توسعه و گسترش و ترویج اسلام باشد و در شعاع زندگی انسانی و اسلامی، مشکلات زندگی خویش را مدیریت و در راستای تعالی بنیان خانواده هر روز بیش از گذشته بکوشید.
 


كد خبر: 22918  |  تاریخ درج خبر: 96/12/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا