امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

شکرگزار نعمت طلبگی باشید/ شیعه بودن بزرگترین نعمت استعضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تأکید بر این مطلب که اعتقاد به امامت 12 امام بزرگترین نعمت است اما متاسفانه عده ای از مردم این موضوع را نعمت نمی دانند، گفت: در هر حال باید شکرگزار این نعمت شیعه و طلبگی خودمان باشیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله رضازاده، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در جمع طلاب مدرسه علمیه منتظرالمهدی، گفت: یکی از موضوعات قطعی که در قرآن بر آن تاکید بسیار شده، مسأله شکر نعمت است که اگر شکرگزاری بیشتر شود قطعا نعمت بیشتر و اگر کفر نعمت صورت گیرد، ارزانی نعمت به انسان نیز کمتر می شود.
وی با تأکید بر این مطلب که اعتقاد به امامت 12 امام بزرگترین نعمت است اما متاسفانه عده ای از مردم این موضوع را نعمت نمی دانند که بدین جهت شکرگزاری نیز ندارند، بیان کرد: در عین حال ما باید شکرگزار این نعمت شیعه و طلبگی خودمان باشیم.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که در بین این همه جوان شیعه کشور ما عده ای طلبه شده اند و این طلبگی نعمتی ارزنده عطا شده از سوی خداوند متعال است، خاطر نشان کرد: همه شما باید شکر نعمت طلبگی تان را به جای آورید و بدانید روزی تان را خداوند متعال برایتان مقدر کرده و از آنجا که نمی دانید عنایت می کند.
آیت الله رضازاده در ادامه با بیان این که خداوند متعال در قرآن اثبات کرده که قسم به پروردگار آسمان و زمین، روزی همه جنبنده ها در دستان ماست و همه باید یقین داشته باشید که روزی شما می رسد، اظهار کرد: با این یقین بر مسیر خود حرکت کنید و بدانید روزی طلبه ای که خود را وقف درس خواندن و تعلیم و علم آموزی کرده از آنجا که نمی داند، می رسد.
وی با اشاره به حدیثی درباره شکر نعمت و سخنان آیت الله بهجت در این زمینه تصریح کرد: روزی ایشان می فرمودند که «من بر مردم ایران می ترسم که به همان مصیبتی که شیعیان آذربایجان شوروی مبتلا شدند مردم ما هم مبتلا شوند» چرا که مردم آذربایجان شوروی شکرگزاری نعمت را به جای نیاوردند و بدین سان نزدیک به 70 تا 80 سال زیر سایه کمونیست قرار گرفتند و از طرفی عده ای از مردم ایران نیز شیعه بودن را نعمت نمی دانند و اینگونه می اندیشند که نعمت در پول و وسایل دنیوی است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که تعدادی از طلاب این موضوع طلبگی را نعمت نمی دانستند و به همین سبب نعمت الهی از آنها گرفته شد، تاکید کرد: به همین خاطر همه شما باید شکرگزار این نعمات الهی باشید که شیعه و طلبه هستید چراکه در زمانه ای که حتی برخی ها دین و اعتقادات ندارند، طلبگی نعمت است.
آیت الله رضازاده با بیان این که خداوند روزی هر موجودی را عطا کرده و آیه قرآن با صراحت این موضوع را بیان می کند، تصریح کرد: درعین حال برای به دست آوردن این روزی انسانها باید حرکت و تلاش کنند تا آنچه برای آنها مقدر شده است فراهم شود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با بیان این که همه فعالیت های طلبه در طول شب و روز از جمله مطالعه و مباحثه و خوابیدن عبادت محسوب می شود، خاطر نشان کرد: کدام نعمت از این بالاتر است که روزی که دیگران با سختی به دست می آورند برای طلبه ها به موقع برای آنها حاصل می شود و به همین دلیل باید شکرگزار خداوند متعال بود.
 


كد خبر: 21286  |  تاریخ درج خبر: 96/11/09  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا