امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بصیرت؛ عامل بی نتیجه ماندن دسیسه های دشمنان/ لازمه انجام وظایف طلبگی علم و عمل توامان است


امام جمعه بجنورد: دشمنان در این 40 سال از هیچ فتنه و دسیسه ای علیه انقلاب اسلامی دریغ نکرده اند ولی به فضل و عنایت الهی و با بصیرت مردم كار به جایی نبرده اند و این نشان می دهد دست تأییدی بر سر این انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی در مراسم گرامیداشت قیام 19 دی مردم قم عنوان کرد: جامعه ای كه در جهل و بی دینی باشد در ظلمات است و هدف از رسالت انبیای الهی این بود كه انسان ها را از ظلمات بیرون آورده و به نور برسانند.
وی طلاب حوزه علمیه را سربازان انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: لازمه انجام وظایف طلبگی علم و عمل توامان است.
امام جمعه بجنورد با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: دشمنان در این 40 سال از هیچ فتنه و دسیسه ای علیه انقلاب اسلامی دریغ نکرده اند ولی به فضل و عنایت الهی و با بصیرت مردم كار به جایی نبرده اند و این نشان می دهد دست تأییدی بر سر این انقلاب است.
آیت الله یعقوبی با تأکید بر نقش صبوری و شكرگزاری در مسیر حق، افزود: شکر در پیروزی ها و موفقیت ها و صبر برای دوام نعمت ها در بزرگداشت ایام الله ضروری است.
وی با اشاره به آیه «وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ» (ابراهیم/ 5)، عنوان کرد: همه روزها روز خداست ولی در برخی از روزها خداوند قدرتش را به شكلی ویژه نشان داده و سرنوشت مردم به شکلی خاص رقم خورده است که باید این روزها گرامی داشته شوند.
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در توضیح ایام الله ابراز کرد: در برخی مقاطع زمانی انسان ها در میدان تكلیف قرار می گیرند و اگر در مسیر حق حرکت کنند، خداوند آنان را یاری می کند و این بسیار ارزشمند است، چراکه انسان عظمت خداوند را درک كرده است.
آیت الله یعقوبی 22 بهمن، 9 دی و هم چنین روز ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و روز قیامت را از مصادیق یوم الله برشمرد و گفت: هر روزی كه مردم با اتكال به ارزش های الهی و وعده های خداوند به پیروزی دست پیدا كنند مصداق یوم الله است.
وی با بیان این که خداوند در قرآن باطل را به ظلمات و حق را به نور تشبیه کرده است، اظهار کرد: در قرآن نور همیشه بصورت مفرد و ظلمات همیشه به صورت جمع آمده است که یک تعبیر از این نوع بیان این است که ظلمات هر روز خودش را به شكلی در می آورد و رنگ عوض می کند ولی نور همیشه واحد است.
امام جمعه بجنورد در توضیح علل وقوع حادثه 19دی عنوان کرد: انتشار مقاله ای با عنوان «استعمار سرخ و سیاه» در سالروز كشف حجاب که حاوی مطالبی اهانت آمیز به حضرت امام خمینی (ره) بود، منجربه حركت های اعتراض آمیز روحانیت و مردم قم شد؛ دروس حوزه توسط مراجع تعطیل شدند و مردم برای پاسداشت از ارزش های دینی به پا خاستند و خواص نیز در واقعه قیام 19 دی به بهترین وجه نقش آفرینی كردند.
آیت الله یعقوبی اقدام به موقع مراجع و هماهنگی مردم با ایشان را از ویژگی های این واقعه مهم دانست و گفت: در روایت آمده است که مردی از اهالی قم مردم را به سوی حق دعوت می كند. گروهی با او هم پیمان می شوند كه مانند پاره های آهن هستند، بادهای تند قدم هایشان را نمی لغزاند، از نبرد و دفاع ترسی ندارند و از آن خسته نمی شوند، و توكلشان بر خدا است.
 


كد خبر: 20970  |  تاریخ درج خبر: 96/10/19  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا