امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نوشتاری در سالروز آغاز مبارزه قاطع و مستمر امت اسلامی با رژیم منحوس شاهنشاهی


نوزدهم دی ماه یادآور حماسه ای بزرگ است که به لطف اطاعت امت از ولایت و مرجعیت و درسایه بصیرت و موقعیت شناسیِ مردم مؤمن و بامعرفت و مجاهدتِ روحانیت اصیل و انقلابی، اولین جرقه های پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.

قم، کویری تشنه بود که چکمه های سیاه ظلم، چشمه های جوشان گلدسته هایش را کور کرده بود. گلبرگ های بهار، در بسترش به زردیِ پاییز می گرایید و پلک هایش، نرم نرمک بر روی هم نهاده می شد.
آنروز پرده های کریه چهره هایِ دین ستیز، به روی آفتابش جسارت کردند. اما تحمل یاران خورشید برنتابید، آنها سپاهیان عدالت بودند و مریدان پیشوای نور. دیدن و نشستن و سکوت، در مرام آنها جایی نداشت. سینه هایشان را سپر کردند و برخاستند .....
نوزدهم دی ماه یادآور حماسه ای بزرگ است که به لطف تبعیت امت از ولایت و مرجعیت و در سایه بصیرت و موقعیت شناسیِ مردم مؤمن و بامعرفت و مجاهدتِ روحانیت اصیل و انقلابی، نخستین جرقه های پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد و نتیجه سال ها مقاومت و ایستادگی در مقابل استبداد و طاغوت حاکم را در بهمن 57 به بارنشاند.
سختی های سالها تبعید، شکنجه، آزار و اذیت و ریخته شدن خون صدها مرد و زن بی گناه که فریاد آزادی و اسلام خواهی و رهیدن از بندهای نکبت بار شیاطین و مستکبرین سر می دادند ، باعث نشد که مردم قهرمان ایران لحظه ای خسته و پشیمان شوند، بلکه هر روز با عزمی راسخ تر از دیروز به امید پیروزی و عمل به تکلیف الهی و شرعی خود، از جان و مال خود گذشتند تا به همگان ثابت کنند که نیروی بر آمده از ایمان به خدا برهر قدرتی فائق و صبح پیروزی را در مطلع جانها و منظر عالمیان به بار می نشاند.
در این سالروز تاریخی قیام های پی در پی مردم عزیز در مناطق مختلف کشور به مثابه رودهای متصل به رودخانه ای خروشان شد که با همتی بی مانند و هیبتی حیرت آور، امت واحده را مجسّم و تمسکّ به عروَة الوثقی را تجربه و فوز و فلاح را میسّر نمود؛ بی شک و تردید قیام بر حق ملّت بزرگ ایران، جهانیان را متحیّر و مؤمنین و آزادگان را مفتخر به بزرگترین انقلاب قرن نمود.
حوزه علمیه خراسان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا تاریخ انقلاب اسلامی علی‌الخصوص شهداء نوزدهم دی که با هدیه خون پربهاء خویش جان تازه به رگ‌های نظام جمهوری اسلامی ایران دمیدند، حمایت قاطع خود را از آرمان‌های والای این نظام مقدس در پناه منویات، رهنمودها و رهبری ولایت فقیه زمان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله‌العالی» اعلام نموده و امید دارد تا پرچم این نظام و انقلاب به برکت توجهات حضرت بقیه‌الله‌اعظم«عج به انقلاب منجی عالم بشریت متصل گردد.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان
 


كد خبر: 20968  |  تاریخ درج خبر: 96/10/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا