امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
با حضور آیت الله رضازاده؛

مراسم عمامه گذاری طلاب مدارس علمیه تربت حیدریه برگزار شد


همزمان با سالروز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) مراسم عمامه گذاری ۲۱ نفر از طلاب مدارس علمیه شهرستان تربت حیدریه با حضور آیت الله رضازاده، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در حسینیه مقام معظم رهبری برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، همزمان با سالروز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) صبح امروز مراسم عمامه گذاری ۲۱ نفر از طلاب مدارس علمیه شهرستان تربت حیدریه با حضور آیت الله رضازاده، عضوشورای عالی حوزه علمیه خراسان در محل حسینیه مقام معظم رهبری(بیت امام جمعه) برگزارشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در جمع طلاب مدارس علمیه این شهرستان گفت: رشد طلاب علوم دینی بستگی به میزان تقرب به درگاه الهی دارد و به هر میزان این ارتباط قوی تر باشد روحانی و طلبه اثر بخش تر در جامعه خواهد بود.
آیت الله رضازاده ادامه داد: طلاب و روحانیون برای جامعه اسلامی ارزشمند هستند و بسیاری از علمای دین در راه تبلیغ اسلام و تشیع و دفاع از اهل بیت(ع) شهید شدند و امروز همه باید ادامه دهنده این راه هدایت بشری باشند.
وی با اشاره به ضرورت و اهمیت رعایت و حفظ اخلاق اسلامی از سوی طلاب علوم دینی، ابراز کرد: طلاب و روحانیون تا هنگامی که ملبس نشدند جامعه لغزش ها را به حساب شخصی خودشان می گذارند اما به محض ملبس شدن، هر نوع خطا و لغزشی ضربه به نوع روحانیت محسوب می شود لذا رعایت این نکته ضروری است که طلاب باید الگوی جامعه اسلامی باشند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: یکی از بزرگترین افتخارات روحانی، لباس پاک و مقدسی است که وی بر تن کرده و همین لباس مسوولیت این قشر عالم و دلسوز را در جامعه اسلامی سنگین کرده است.
در پایان این مراسم علاوه بر عمامه گذاری ۲۱ نفر از طلاب مدارس علمیه تربت حیدریه از ۳۸ نفر از طلاب خواهر و برادر ممتاز سال تحصیلی ۹۵ مدارس علمیه مرحوم هراتی، امام صادق(ع) و ریحانه الرسول(س) تجلیل شد.  


كد خبر: 19304  |  تاریخ درج خبر: 96/09/15  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا