امروز: یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
تربیت طلبه باید به صورت اجتهادی باشد

رئیس شورای حوزه علمیه تهران گفت: در حوزه علمیه، مدت و مدرک تعیین نمی شود، بلکه اجتهاد هدف نهایی تحصیل علمی است که پیش روی طلبه قرار می گیرد.

رقابت بیش از 5 هزار نفر در آزمون کتبی حوزه علمیه خراسان

8800 متقاضی ورود به حوزه علمیه خراسان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 هزار نقر معاف از آزمون کتبی بوده و بیش از 5 هزار نفر نیز امروز در آزمون کتبی شرکت کردند.

پذیرش، گامی اساسی در تحول حوزه علمیه است

مدیر آموزش حوزه علمیه خراسان، پذیرش را گام اساسی در تحقق تحول حوزه علمیه دانست و بر گزینش کیفی متقاضیان ورود به حوزه تاکید کرد.

کارگاه آموزشی شیوه مصاحبه برگزار شد

کارگاه آموزشی شیوه مصاحبه گران پذیرش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

لازمه هدایت معنوی و سیاسی طلاب، رفتار و بینش است

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان لازمه هدایت معنوی را همان رفتار و سیر و سلوک خود فرد و لازمه هدایت سیاسی را همان بصیرت و بینش و نگاه عنوان کرد.

تشکیل کرسی درس خارج در قوچان

كرسي درس خارج فقه و اصول براي اولين بار در حوزه علميه قوچان تشکیل شد.

31 فروردین، آخرین مهلت ثبت نام متقاضان ورود به حوزه

مسئول پذیرش حوزه علمیه خراسان با تاکید بر کیفی بودن نام نویسی از متقاضیان ورود به این حوزه، ابراز کرد: آخرین مهلت ثبت نام از داوطلبان 31 فروردین 98 می باشد و آزمون نیز 13 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

تشکیل سه قرارگاه عملیاتی از سوی حوزه علمیه خراسان در مناطق سیل زده

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: قرارگاه عملیاتی در گلستان، لرستان و خوزستان ایجاد شده تا بتوان نیازها را به صورت میدانی احصاء و کمک رسانی را به طور متناسب و مطلوب انجام داد.

" بیع اشیاء حرام به مستحلین آنها در مذاهب خمسه" بررسی شد

پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان «بیع اشیاء حرام به مستحلین آنها در مذاهب خمسه» به همت مديريت مدارج علمی معاونت آموزش در مرکز مدیریت دفاع شد.

بررسی احکام وضو و غسل معذورین در فقه امامیه و حنفیه

پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان « بررسی احکام وضو و غسل معذورین در فقه امامیه و حنفیه» به همت مديريت مدارج علمی معاونت آموزش این حوزه در مرکز مدیریت برگزار شد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا