ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
یادداشت و تحلیل
مشاغل خانگی زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی

حمایت از مشاغل خانگی در ادامه‌ی رونق تولید داخلی، روشی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

۹۸/۰۹/۲۴
مرغ دلم راهی قم می شود .....

حوزه علمیه خراسان سلام و درود بی پایان خود را نثار روح مطهر بانوی اسوه مصحف ماندگار تاریخ، کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) از اوان طلوع تا غایت غروب می کند که امروز این کوثر سراسر نور در کویر قم متجلی است.

۹۸/۰۹/۱۶
خورشید سامرا

حوزه علمیه خراسان ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری(علیه السلام )، این راهبر اندیشه انسانی، خورشید پرفروغ فضیلت و معلم بزرگ انسانیت، امیدوار است سیره نورانی ایشان مایه تاسی رهروان نور و تشنگان معارف الهی قرار گیرد.

۹۸/۰۹/۱۳
تشکیل بسیج طلاب، راهبرد امام راحل(ره) در مقابله با جنگ نرم

رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) با بیان اینکه امروز یکی از ضروری‌ترین تشکل ها، بسیج دانشجو و طلبه است و طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند، فرزندان بسیجی‌ام در این مراکز، پاسدار اصول تغییر ناپذیر "نه شرقی و نه غربی" باشند، دو سازمان بسیج طلاب و دانشجویی را در 2 آذر 67 تاسیس کردند.

۹۸/۰۹/۰۴
پاسداران مکتب جعفری

امام صادق(ع) در 17 ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه متولد و در 25 شوال سال 148 هجری قمری نیز در سن 65 سالگی به دستور منصور دوانیقی مسموم شد و به شهادت رسید. مرقد مطهرش در قبرستان بقیع در مدینه قرار دارد.

۹۸/۰۸/۲۳
جستاری بر سیره نورانی بزرگ‌ترین مبشّر بصیرت و مهرورزی

میلاد سراسر نور حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی(ص) در 17 ربیع الاول سال 570 میلادی صورت گرفت و این تاریخ به یاد ماندنی به عنوان سرآغاز میلادی سرشار از نور و روز اهدای مدال سعادت و رستگاری برای امت های اسلامی دانسته می شود.

۹۸/۰۸/۲۳
آشتی با کتاب نیازمند نوآوری است

حوزه علمیه خراسان یکی از نهادهای مؤثر و موفق نمایشگاه کتاب مشهد محسوب می‌شود چرا که هرسال با تغییراتی محسوس در نمایشگاه حضور می‌یابد.

۹۸/۰۸/۱۴
وقایع تاریخی منتسب در 13 آبان

سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران در ماندگاری نام 13 آبان در تقویم ایران به ثبت رسیده که هر کدام در برهه زمانی خود نقش مهمی را ایفا کرده است.

۹۸/۰۸/۱۳
راهپیمایی اربعین، نماد شور و شعور در مذهب تشیع

پاسداشت یاد و نیز عمل به سیره شهدای کربلا، هر سال از چند هفته مانده به اربعین حسینی در قالب پیاده‌روی به سمت کربلای معلا نمایان می‌شود و این حرکت از همان سال اول با پیاده‌روی کاروان اهل‌بیت(ع) امام آغاز شده و در طول تاریخ با زحماتی که علمای شیعه کشیده‌اند، ماندگار شده و هر سال پرشورتر می‌شود.

۹۸/۰۷/۲۵
بازدید مدیر حوزه علمیه خراسان از نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و گپ‌وگفت با غرفه‌داران و طلاب

مدیر حوزه علمیه خراسان در بازدیدی 3ساعته از پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی، گپ‌و‌گفت دوستانه‌ای با غرفه‌داران و بازدیدکنندگان داشتند که در این گزارش خواهیم خواند.

۹۸/۰۷/۱۴
سخت تر از روز عاشورا (روز سوم)

گرچه مصیبت های روز عاشورا بسیار سخت و اندوه بار است اما سخت‌تر از روز عاشورا بر خاندان رسول خدا صلی الله علیه و اله حوادثی بود که در شام گذشت، ماجرای اسارت زنان و دختران اهل بیت رسول خدا صلی الله علیه واله آنچنان سخت بود که وقتی از امام سجاد علیه السلام پرسیدند: سخت ترین مصائب شما در سفر کربلا کجا بود؟ ایشان در پاسخ سه بار فرمودند: «الشّام، الشّام، الشّام»

۹۸/۰۶/۱۲
مباهله پیامبر اسلام(ص) با مسیحیان نجران

24 ذی‌الحجه روزی که حقانیت اسلام و حقانیت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت مطهرشان بر همگان آشکار شد.

۹۸/۰۶/۰۳
هیئت های اندیشه ورز پاسخگوی مسائل حوزه، جامعه و نظام اسلامی

حوزه علمیه خراسان به عنوان حوزه تحولی و انقلابی هم اکنون شش هیئت اندیشه ورز را با هدف پاسخگویی به مسائل حوزه، جامعه و نظام اسلامی تشکیل داده است.

۹۸/۰۶/۰۱
غدیر و انقلاب اسلامی ایران

اسلام و هدایت و نور آن فقط برای کسانی نیست که در آن وقت حضور داشتند، بلکه برای همه و برای همیشه است: «و اخرین منهم لما یلحقوا بهم». انقلاب اسلامی شروع یک راه پرافتخار و سعادت‌بخش بود.

۹۸/۰۵/۲۸
غدیر وسیله وحدت اسلامی

مسئله‌ی امامت و مسئله‌ی ولایت و زنده نگهداشتن غدیر، به یک معنا زنده نگه داشتن اسلام است.

۹۸/۰۵/۲۶
بالا