نسخه آزمایشی  
دین، سلامت و سبک زندگی
آغاز دروس خارج مسائل مستحدثه با موضوع فقه پزشکی در حوزه علمیه خراسان

مسئول گروه فقه پزشکی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، گفت: کارگروه پژوهشی این هیئت اندیشه‌ورز با تشکیل جلساتی در تابستان جاری اقدام به تهیه طرحنامه پژوهشی و احصاء بیش از چهل موضوع متنوع و مرتبط با حوزه فقه پزشکی از کتاب مکاسب و غیر آن نمود، که مورد استقبال اساتید معظم و مسئولین حوزه علمیه خراسان قرار گرفت.

۹۸/۰۷/۱۴
ضرورت نگاه کاربردی به حوزه علم اخلاق

عضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت، گفت: نگاه كاربردي به حوزه علم اخلاق، نياز ويژه به مباحث روش شناسي اخلاق دارد.

۹۸/۰۵/۲۴
لزوم توجه به پژوهش های اخلاقی

رئيس دانشكده اخلاق و تربيت بیان کرد: تقويت پ‍‍‍ژوهش هاي اخلاقي مي تواند عقب ماندگي در تربيت اخلاقي را مرتفع سازد.

۹۸/۰۵/۲۴
تلقیح مصنوعی در آینه فقه

پنجمین کتاب از مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی با عنوان "تلقیح مصنوعی در آینه فقه" به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به چاپ رسید.

۹۸/۰۵/۲۳
برگزاری کارگاه کالبدشکافی و تشریح جسد توسط گروه فقه پزشکی

معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برای آشنائی بیشتر طلاب دوره پودمانی فقه پزشکی با بررسی احکام فقهی کالبد شکافی و تشریح جسد، کارگاه آموزشی نیم روزه در اداره پزشکی قانونی و سالن تشریح آن، برگزار کرد.

۹۸/۰۵/۲۲
دستیابی به معیارهای سنجش اخلاق، موجب تحول عظیمی در علوم پژوهشی خواهد شد

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: عدم پرداختن به سنجش اخلاق از علل مهم عقب‌ماندگی در این عرصه است و دست‌یافتن به دانش سنجش اخلاق موجب تحول عظیمی در علوم پژوهشی در کشور خواهد شد.

۹۸/۰۵/۲۲
حوزه معرفتی جدیدی با عنوان «اصول فقه الاخلاق» تأسیس شود

عضو هیئت علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت گفت: حوزه معرفتي «اصول فقه الاخلاق» مي‌تواند به عنوان يكي از دانش‌هاي نوين در اخلاق‌پژ‍وهي مطرح گردد.

۹۸/۰۵/۲۲
بازدید طلاب گروه «فقه پزشکی» از بیمارستان منتصریه مشهد

طلاب گروه «فقه پزشکیِ» هیئت اندیشه‌ورز «دین، سلامت و سبک زندگی» معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان ضمن بازدید از بخش پیوند اعضای بیمارستان منتصریه، از نزدیک با مسائل مرتبط با پیوند عضو بیماران مرگ مغزی آشنا شدند.

۹۸/۰۵/۱۳
ثبت نام دوره عمومی تربیت پژوهشگر فقه پزشکی آغاز شد

هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: ثبت نام دوره تربیت پژوهشگر فقه پزشکی تا 5 مردادماه ادامه دارد.

۹۸/۰۴/۲۶
سنت های کارآمد موجب رشد کیفی و اثرگذاری بیشتر حوزه های علمیه می شود

دبیر همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد گفت: بایستی سنت های مهمی که از گذشتگان در فضای علمی و معنوی حوزه به جای مانده است را زنده نگه داریم.

۹۸/۰۳/۳۰
تربت حیدریه میزبان نخستین پیش همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد

امام جمعه تربت حیدریه گفت: این شهر در زمینه تربیت عالمان و اندیشمندان سابقه درخشانی دارد و فضلای بزرگی از این شهر در جامعه خود حضوری مفید و موثر داشته اند و آثار فاخر ایشان در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

۹۸/۰۳/۳۰
بالا