ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی
افتتاحیه دوره دوم پودمانی اقتصاد چهارشنبه برگزار می شود

مراسم افتتاحیه دوره دوم پودمانی اقتصاد چهارشنبه 25 دی 98 به همت هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.

۹۸/۱۰/۲۵
برگزاری کارگاه تخصصی مالیات بر درآمد اشخاص

کارگاه تخصصی مالیات بر درآمد اشخاص؛ الگوی اصلاح نظام مالیاتی کشور روز ۵شنبه ۵ دی ماه ٩٨ با ارائه دکتر نصیری‌اقدم، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌گردد.

۹۸/۱۰/۰۳
اولین جلسه توجیهی دوره دوم آموزش پودمانی اقتصاد ۵شنبه برگزار می‌گردد

جلسه توجیهی فراخوان دوره دوم پودمانی اقتصاد در تاریخ ٧ آذر برگزار می‌گردد.

۹۸/۰۹/۰۵
اولین کارگاه روش تحقیق و مقاله‌نویسی ویژه پودمانی برگزار شد

اولین کارگاه روش تحقیق و مقاله‌نویسی ویژه پژوهشگران دوره اول پودمانی اقتصاد برگزار شد.

۹۸/۰۸/۲۱
چهارشنبه، «نقد و بررسی فقهی طرح جامع قانون بانکداری اسلامی با تأکید بر عقد مرابحه»

نشست علمی با عنوان «نقد و بررسی فقهی طرح جامع قانون بانکداری اسلامی با تأکید بر عقد مرابحه» توسط هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان 22 آبان 98 برگزار می‌کند.

۹۸/۰۸/۲۱
ثبت‌نام دومین دوره آموزش کوتاه‌مدت (پودمانی) اقتصاد آغاز شد

ثبت‌نام دومین دوره آموزش کوتاه‌مدت (پودمانی) اقتصاد به همت هیئت اندیشه‌ورز «اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی» حوزه علمیه خراسان تا ۵ آذرماه ٩٨ ادامه دارد.

۹۸/۰۸/۱۹
نشست هم‌اندیشی هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد با اساتید خارج فقه و اصول

نشست صمیمی هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی با اساتید خارج فقه‌ حوزه خراسان برگزار شد.

۹۸/۰۶/۲۱
مکانیسم فعلی ثبت‌نام حج ، بررسی و تحلیل فقهی شود

استاد خارج حوزه علمیه خراسان مکانیسم فعلی ثبت‌نام حج را نیازمند چندین جلسه علمی و تجزیه و تحلیل مستقل فقهی دانست و بیان کرد: دولتی بودن حج بدین معناست که اگر دولت بگوید کسی نباید از طریق آزاد به حج برود و باید در یک چارچوب و برنامه مشخص مشرف شود، طبق مبانی حکومت اسلامی، از طریق آزادرفتن موجب بطلان حج فرد خواهد شد.

۹۸/۰۵/۳۰
نقد فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران

دبیر هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان در ادامه کاهش هزینه حج برای متقاضیان از طریق سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی با سپرده‌هایشان را از جمله دلایل سازمان حج برای این ثبت‌نام عنوان کرد و افزود: حال آنکه باید پرسید آیا دولت حق مداخله برای مستطیع‌کردن مردم را دارد؟ چرا که تحصیل استطاعت بر مردم واجب نبوده و به طریق اولی بر دولت واجب نیست و حتی مردم بهتر از دولت می‌توانند خود را مستطیع نمایند.

۹۸/۰۵/۳۰
شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران بررسی شد

عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه مفید با بیان این که باید بدانید مسئلۀ حج یک مسئلۀ اقتصادی صرف نیست، گفت: حج مسئله‌ای است که دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زیادی بوده و از قبل انقلاب نیز وجود داشته است.

۹۸/۰۵/۳۰
مزایا و معایب شیوه فعلی ثبت نام حج تمتع در ایران

دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه قم در نشست تخصصی با موضوع « نظریه‌پردازی نقد فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» به تبیین محاسن و معایب شیوه فعلی ثبت نام حج تمتع پرداخت.

۹۸/۰۵/۳۰
کرسی نظریه‌پردازی «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» برگزار می‌شود

نشست «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» ویژه فضلا، اساتید و طلاب خارج فقه و اصول، شنبه ٢۶ مرداد ٩٨ در ساختمان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود.

۹۸/۰۵/۲۴
بیست و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی اقتصادنا پنج‌شنبه برگزار می‌شود

بیست و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی اقتصادنا با عنوان «سیاست‌های تأمین اجتماعی در اسلام؛ راه برون‌رفت از چالش کنونی نظام تأمین اجتماعی در ایران» پنج‌شنبه سوم مردادماه در مدرسه سلیمانیه برگزار می‌شود.

۹۸/۰۵/۰۱
دوره بانکداری اسلامی برگزار شد

کلاس فشرده بانکداری اسلامی به همت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

۹۸/۰۲/۲۹
ضرورت بررسی و تکمیل قانون بانکداری بدون ربا

عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: با استفاده از تجربیات نظام بانکی ایران و سایر بانک های بدون ربا، قانون عملیات بانکی بدون ربا را نقد و بررسی و نسبت به اصلاح و تکمیل آن اقدام کنیم.

۹۸/۰۲/۲۵
بالا