امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
بازخوانی مقابله ملت ايران با آمریکا، نشانه مقابله عزتمندانه با ظلم و ستمگری است

نماینده سابق ولی فقیه در جهاد کشاورزی گفت: بیان و بازخوانی کارنامه سیاه آمریکا و همه مستکبرین عالم و مقابله مردم انقلابی ایران با استكبار به رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، همه نشان مقابله شجاعانه و عزتمندانه با ظلم و ستمگری است.

ترامپ آرزوي تأثير تحريم در دل محبان امام حسين(ع) را به گور ببرد

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: اجتماع عظیم اربعین چنان هیبتی در دل دشمنان ایجاد می‌کند که دیگر ابدا ترفندها و برنامه‌ها و تحریم‌های آن‌ها اثر نخواهد داشت، یعنی ترامپ و امثال او باید این آرزو را به گور ببرند که تحریم‌هایشان در دل محبانی که برای زیارت امام حسین(ع) سر از پا نمی‌شناسند و با پای پیاده و پرآبله در هوای سرد و گرم بارانی و آفتابی از هر خوشی می‌گذرند، تأثیر داشته باشد.

فضائل زیارت امام حسین(ع) فوق تصور انسان است

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: زیارت امام حسین(ع) نظیر ندارد و فضائل آن فوق فکر و اندیشه انسان است، اما زیارت اربعین به‌طور خاص‌تری مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است.

عاقل کسی است که دنبال علم باشد نه طلا و دلار

رئيس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گفت: یکی از مشکلات جامعه امروزی این است که مردم خود را درگیر مادیات و خرید و فروش طلا و دلار می‌کنند، اما انسان عاقل کسی است که عمرش خالی از علم نباشد.

انسان هیچگاه بی نیاز از علم و دانش نخواهد شد

استاد حوزه علمیه خراسان گفت: اساتید حوزه علمیه علاوه بر حفظ عطش خود به علم آموزی، باید چنین حالتی را در شاگردان خود ایجاد کنند.

تبلیغ برای طلاب سازنده و رسالتی دینی است

استاد حوزه علمیه مشهد نفسِ تبلیغ را برای طلاب سازنده و رسالتی دینی دانست و گفت: تبلیغ طلاب فریضه‌ای است که از دست دادن آن موجب عقاب در قیامت خواهد شد.

برگزاری نشست علمی مجاهدت علمی سنت سلف صالح در مدرسه علمیه سیادت

نشست علمی مجاهدت علمی سنت سلف صالح در مدرسه علمیه سیادت به همت واحد پژوهش این مدرسه برگزار شد.

طلاب باید خود را در راه علم و دانش وقف کنند

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که تحصیلات علم تحصیلات نور بوده و طلاب باید خود را در خدمت به علم وقف کنند، گفت: همه وجود را باید در خدمت به علم قرار داد که این هدفی والا و ارزشمند است.

14 محور در دعای مکارم الاخلاق مورد توجه است

بنیادهای اخلاقی، عاقبت محوری، تعامل با بداخلاقی، مکارم اخلاقی، انقطاع به سوی پروردگار، شیطان گریزی، ظلم گریزی، غفران الهی و اعتدال مداری از جمله محورهای 14گانه در دعای مکارم الاخلاق است.

سوره کوثر نماد و تجلی همه قرآن است/ همه طلاب از فیض ویژه الهی بهره ببرند

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان یکی از نظریات درباره مصادیق کوثر را علمای اسلام دانست و گفت: سوره کوثر با آن عبارات درخشانش نماد و تجلی همه قرآن است و خداوند متعال در این سوره به رسول الله(ص) بیان می کند که به تو خیر ویژه عطا کردیم.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا