ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اساتید معظم
پیکر آیت الله موسوی خلخالی در مشهد تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر آیت الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی با حضور علما، اساتید، حوزویان و اقشار مردم مشهد صبح امروز در جوار حرم مطهر رضوی تشییع و به خاک سپرده شد.

۹۸/۱۰/۰۲
ارتحال آیت الله موسوی خلخالی

آیت الله سید محمد مهدی موسوی خلخالی شب گذشته به لقاء الله پیوست.

۹۸/۱۰/۰۱
عرض تسلیت به حجت الاسلام و المسلمین زمانی فرد

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان درگذشت والده مکرمه حجت الاسلام و المسلمین زمانی فرد، استاد دروس خارج این حوزه را تسلیت می‌گوید.

۹۸/۰۹/۲۱
نوآوری علامه در «ادراکات اعتباری»، بسیاری از مبانی فقهی و اصولی را تغییر می‌دهد

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: عمل به مبنای علامه در ادراکات اعتباری، اصول و فقه ما را کاملا متحول می‌کند و بسیاری از مطالب کتاب‌های بزرگی مثل کفایه، حذف می‌شود.

۹۸/۰۹/۰۶
درس خارج فقه آیت‌الله مهدی مروارید با موضوع «تحدید نسل و سقط جنین» آغاز شد

درس خارج فقه آیت‌الله مهدی مروارید با موضوع «تحدید نسل و سقط جنین» هر روز در مدرسه علمیه آیت‌الله العظمی خوئی(ره) برگزار می شود.

۹۸/۰۷/۰۷
غفلت، بزرگ‌ترین آفت اخلاقی است

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، گفت: یکی از راه‌های درمان غفلت، پرورش روحیه تفکر و تأمل و تدبر است و در قرآن کریم آیات زیادی داریم که خداوند با لحن‌های مختلف مثل توبیخ و اخبار، انسان را به تفکر دعوت می‌کند.

۹۸/۰۶/۰۶
آیت‌الله عاملی و آیت‌الله شب‌زنده‌دار دیدار کردند

آیت‌الله عاملی، ضمن تشکر از حضور تابستانی آیت‌الله شب‌زنده‌دار در مشهد و دعوت از ایشان برای حضور بیشتر در طول سال و تابستان سال‌های آینده، گفت: در حوزه علمیه خراسان گام‌های تحولی مؤثری برای تغییر متون درسی برداشته شده است.

۹۸/۰۶/۰۴
حجت الاسلام و المسلمین آهنیان دار فانی را وداع گفت

پیکر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آهنیان امروز در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

۹۸/۰۶/۰۳
مخاطب‌شناسی از مهم‌ترین نکات برای تبلیغ به‌روز است

اخلاص، کسب مهارت تبلیغ و سخنرانی، به‌روزبودن نسبت به مسائل عمومی کشور، تطابق قول و عمل، مردمی‌بودن، اعتدال‌گرایی و دورنبودن از روح معنویت از ویژگی‌های مهمی است که مبلّغ باید مدنظر داشته باشد.

۹۸/۰۴/۲۹
نشست علمی «درس‌هایی از سیرۀ علمی امام رضا(ع) برای طلّاب علوم دینی» برگزار شد

بیست و هشتمین نشست علمی مدرسۀ‌ علمیۀ‌ نورالرضا علیه السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی فرد و با هدف بررسی سیرۀ‌ علمی امام رضا علیه السلام و استخراج راهکارهایی برای ارتقا و رشد علمی و فرهنگی طلّاب برگزار شد.

۹۸/۰۴/۲۷
اهمیت حفظ وحدت در فعالیت‌های تبلیغی

آیت‌الله رضازاده تأکید کرد: برائتی که ما می‌گوییم، اهل‌سنت نیز قبول دارند و همه قبول دارند که ظلم خوب نیست و قرآن نیز می‌گوید برائت از شخص ظالم لازم است و همه دنیا بر برائت از ظالم تأکید دارند، بنابراین برائت از ظالم نباید باعث اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شود.

۹۸/۰۴/۱۹
ملاک، حرف شنوی و عمل به وظیفه است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم حرف شنوی و عمل به وظیفه به عنوان ملاک بندگی خدا، ذکر حق تعالی و یاد خدا را عامل مهم در زندگی عنوان کرد.

۹۸/۰۳/۱۴
کارهای مان باید رنگ خدایی بگیرد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: با خدا دوست و صمیمی شوید اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.

۹۸/۰۳/۱۲
مدیریت جلسات قرآنی به عهده حوزه علمیه باشد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: تمرکز مدیریت بر مسئله جلسات قرآنی توسط حوزه علمیه که مرجعیت علمی دارد، موجب پربارتر شدن جلسات می شود.

۹۸/۰۲/۲۸
روحانیت مرجع علمی و قرآنی است

‌ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: روحانیت فقط مرجع فتوا نیست بلکه مرجع موعظه، راهنمایی، تفسیر، تدبر در قرآن و تلاوت نیز هست .

۹۸/۰۲/۲۸
بالا