امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
آثار انقلاب برای مردم تبیین شود

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم تبیین انقلاب و آثار آن برای مردم، تاکید کرد: مبلغان وظیفه دارند که فهم و عمق دین را برای مردم بیان کنند و گرنه همانند صدر اسلام می شود که اقشار جامعه به ظاهر دین اکتفا کرده بودند.

ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی یک ارتباط برادرانه است

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه ارتباط دو ملت ایران و پاکستان فراتر از همسایگی و یک ارتباط برادرانه است، تصریح کرد: مهم‌ترین زمینه برای تقویت ارتباطات دو ملت، عشق و ارادت به پیشگاه مقدس حضرت علی بن موسی‌الرضا(علیهماالسلام) است.

تبیین اهمیت علوم حدیث و نقش آن در علوم اسلامی

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن تبیین اهمیت علوم حدیث و نقش آن در علوم اسلامی گفت: در رجال پژوهی مسائل مربوط به صدور روایات از راوی و همچنین صحت کلام، فعل و یا تقریر صادر شده از راوی مورد بررسی قرار می گیرد.

محاسبات آمریکا درباره ایران همیشه غلط بوده است

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن 97، گفت: آمريكا نيز نشان داده مردم ايران را نمي شناسد و هميشه محاسبات غلطي داشته است.

دور دوم سلسله جلسات رجال پژوهی برگزار شد

دوره دوم از سلسله جلسات رجال پژوهی با هدف تربیت پژوهشگر در علم رجال به همت گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار گردید.

گره‌گشایی از گرفتاری‌های مردم دغدغه همیشگی آیت‌الله مهمان‌نواز بود

تولیت آستان قدس ‏رضوی : گره‌گشایی از گرفتاری‌های مردم دغدغه همیشگی آیت‌الله مهمان‌نواز بود

مراسم بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی پنجشنبه شب در حرم رضوی برگزار می شود

مراسم بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی، سوم خرداد از سوی نماینده ولی فقیه در استان، شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی و استانداری خراسان رضوی برگزار می شود.

مسئول جدید دانشگاه علوم اسلامی رضوی معرفی شد

همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان، مراسم معارفه مسئول جدید دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.

برگزاری جلسه تفسیری آیت الله علم الهدی در ماه رمضان

جلسه تفسیری با محور سوره فتح توسط نماینده ولی فقیه در استان و عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ایام ماه مبارک رمضان در محل مهدیه مشهد برگزار می شود.

مقاومت، نفس فرهنگ ماست

حضرت آیت الله علم الهدی: مقاومت، نفس فرهنگ ماست

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا