امروز: چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
پنج مسئله جدید در حوزه علم کلام اسلامی

حضرت آیت الله سبحانی، در نخستین جلسه از سلسله جلسات مسائل جدید کلامی در مشهد، به تبیین مسائل جدید در حوزه علم کلام اسلامی پرداختند.

برگزاری سلسله مباحث علمی حضرت آیت الله العظمی سبحانی از 30 تیر در مشهد

سلسله مباحث درسی آیت الله العظمی سبحانی با موضوع «مسائل جدید کلامی» از تاریخ 30 تیرماه 97 از ساعت 10:30 به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان و با مشارکت مدرسه علمیه عالی نواب در این مدرسه برگزار می شود.

هجرت علما به شهرها مورد غفلت واقع نشود

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی گفتند: نباید از امر خطیر ابلاغ دین و تبلیغ مبانی معرفتی و مسائل شرعی لحظه‌ای غفلت کرد.

پاسخ آیت الله العظمی مکارم شیرازی به سؤالی در مورد FATF

با توجه به توضیحاتی که داده اید، ناگفته پیداست که قرارداد FATF یک قرارداد استعماری است و هدف تنظیم کنندگان، سلطه بر امضا کنندگان این قرارداد و نفوذ در امور اقتصادی آنهاست و در تضادّ با قوانین اسلامی و مخالف منافع مسلم ماست.

کشور منابع کافی دارد؛ با یک مدیریت صحیح مشکلات حل خواهد شد

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: به مسئولان کشور می گوییم فریب وعده‌های دشمن را نخورند و دلخوش به مذاکره مجدد و به ذلت کشاندن کشور نباشند؛ اگر باز چشمتان به خارج از کشور باشد روز بروز بدتر خواهد بود.

انسان های سالک اگر مسیر الهی را بروند و خدا را اطاعت کنند، می توانند در عالم ماده اثرگذار باشند

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه اسلام برای رسیدن به قدرت های روحی، راه حلالی معین کرده است، افزودند: انسان های سالک اگر مسیر الهی را بروند و خدا را اطاعت کنند و در حقیقت کمتر گناه کنند یا گناه نکنند، روح آنان قوی می شود و می توانند در عالم ماده اثرگذار باشند.

کارهای کوچک خالصانه زمینه‌ساز توفیق‌های بزرگ می‌شود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه یک کار خیر کوچک وقتی خالصانه باشد، توفیق بزرگی به انسان می دهد، گفتند: راه رسیدن به توفیق الهی، انجام دادن کارهای خیر است که انسان را موفق به کارهای مهم دیگری می کند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی، عالمی انقلابی و از شخصیت های برجسته حوزه و دانشگاه بود

حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی درگذشت استاد فلسفه حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی را تسلیت گفتند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدى خدمتگزار واقعى اسلام بود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی گفتند: مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمدى سالها نظارت بر كتب درسى از طریق مؤسسه سمت را برعهده داشت و خدمات برجسته اى در این كار حساس انجام داد؛ مردى بسیار مخلص و نسبت به مبانى اسلام خدمتگزار واقعى بود.

فضایل ناب امیرالمومنین (ع) را باید از دریچه آیات و روایات بشناسیم

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: ویژگی های و فضایل ناب امیرالمومنین علی(ع) را باید از طریق آیات نورانی قرآن و روایات اهل بیت(ع) به خصوص کلام پیامبر(ص) بشناسیم.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا