امروز: یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
پیشنهادهای طلبه فعال عرصه بین الملل در حضور رهبر انقلاب

از جمله نقش های فراموش شده که حوزه های علمیه توانسته است در سال های اخیر فصلی نو برای آن باز کند، نقش آفرینی فعال و کارآمد در عرصه بین الملل است.

هفت پیشنهاد برای ساماندهی فضای مجازی

طبیعی است که هیچ فرهیخته‌ای به دنبال ایجاد مانع برای استفاده مردم از فناوری‌‌های ارتباطی نوین نباشد، لکن حوزه انقلابی به‌عنوان یکی از مردمی‌ترین نهادهای جامعه اسلامی نمی‌تواند در قبال افول ارزش‌ها، فروپاشی نظام خانواده و عوامل تحلیل برنده انقلاب و تضعیف‌کننده آن بی‌تفاوت باشد و البته مسئولیت سنگینی نیز در این خصوص بر عهده دارد.

جایگاه اجتماعی بانوان طلبه چگونه تعریف می شود؟

صدیقه بهرامی طلبه سطح ۴ مرکز تخصصی الزهراء(س) گرگان، در دیدار رهبر معظم انقلاب، به نمایندگی از طلاب خواهر سراسر کشور گفت: پس از پیروزی انقلاب، تحولی در روحیه جوانان به وجود آمد و این امر، طی چند دهه گذشته، ده ها هزار نفر از بانوان جوان را به سمت حوزه های علمیه کشاند. سربازان بدون یونیفرم، بی نام و نشان و عاری از هر پیشوند و پسوندی که همواره در صحنه اند.

ماه رمضان و حضور تبلیغی حوزویان خراسان در مناطق سیل زده

مسئول قرارگاه شهید حجت الاسلام تقی پور حوزه علمیه خراسان در مناطق سیل زده لرستان، از کمک رسانی و حضور تبلیغی گرو های جهادی این حوزه در ماه مبارک رمضان در این مناطق خبر داد.

دروس حوزه علمیه خراسان برای ماه رمضان تعطیل می شود

در آستانه فرارسیدن ماه مبارك رمضان، دروس عمومی حوزه علمیه خراسان تعطیل می‌شود.

نشست مسئولان حوزوی خواهران خراسان و مازندران

نشست هم اندیشی مديران مدارس علمیه و مديريت خواهران استان مازندران با مسئولان ادارات خواهران حوزه علمیه خراسان، امروز در مشهد برگزارشد.

پیشگامی حوزویان در امدادرسانی به سیل زدگان

در دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمد اسفندیاری، مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان با آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گزارشی از اهتمام حوزویان در کمک به سیل زدگان ارائه شد.

ظرفیت های سازمان تبلیغات در اختیار حوزه است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به این امر که این سازمان به عنوان یک بازوی تبلیغی مفید و موثر برای حوزه علمیه باشد، اهتمام داریم.

فراخوان مقاله برای كنفرانس بين المللي حقوق بشرآمريكايي از ديدگاه مقام معظم رهبري (مدظله العالی)

كنفرانس بين المللي حقوق بشرآمريكايي از ديدگاه مقام معظم رهبري (مدظله العالی) با مشارکت حوزه علمیه خراسان تیرماه برگزار می شود.

۱۲۰۰ طلبه حوزه علمیه خراسان به مناطق سیل‌زده اعزام شدند

مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان گفت: در جریان سیل‌های اخیر تاکنون هزار و ۲۰۰ طلبه حوزه علمیه خراسان به مناطق سیل‌زده اعزام شده و هزار و ۵۰۰ نفر دیگر هم در نوبت اعزام هستند.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا