ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اطلاعیه ها و بیانیه ها
مجلس سوگواری حضرت زهرا(س) در بیت آیت الله رضازاده تا پنجشنبه ادامه دارد

مجلس ذکر توسل و مصائب حضرت زهرا سلام الله علیها در بیت حضرت آیت الله رضازاده از یکشنبه 6 بهمن تا پنجشنبه 10 بهمن 98 برگزار می شود.

۹۸/۱۱/۰۶
ثبت نام آموزش مهارت های عمومی تبلیغ

ثبت نام آموزش مهارت های عمومی تبلیغ تا 25 اسفند 98 ادامه دارد.

۹۸/۱۰/۲۷
پیام مدیر حوزه علمیه خراسان خطاب به ملت عزیز ایران

مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی خطاب به ملت بصیر، صبور و سوگوار ایران اسلامی درباره سانحه هوایی اخیر، آورده است: ضمن تقدیر از شکیبایی و صبوری آمیخته با بصیرت تان که اجازه نمی دهید خنّاسان و دشمنان نظام اسلامی از این مصیبت وارده بهره ببرند، سر تعظیم فرود می آوریم و بسان شما در سوگی عظیم نشسته ایم.

۹۸/۱۰/۲۲
ثبت نام داوطلبان معینه کاروان‌های حج تا 25 دی

مدیریت جذب و سازماندهی معاونت امور فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در نظر دارد به منظور تکمیل کادر خواهران معینه کاروان‌های حج برای نخستین بار بر اساس نیاز استان‌ها اقدام به جذب نیرو ازمیان متقاضیان بومی واجد شرایط نماید.

۹۸/۱۰/۲۲
حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی مجتهدزاده(عبدخدایی) دار فانی را وداع گفت

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی مجتهدزاده(عبدخدایی)، فرزند فقیه مجاهد، آیت الله غلامحسین تبریزی عبدخدایی دار فانی را وداع گفت.

۹۸/۰۶/۱۴
درگذشت برادر گرامی دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان

برادر گرامی حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان دار فانی را وداع گفت.

۹۸/۰۵/۲۸
احیای سنت مباحثه در دروس خارج حوزه علمیه خراسان

سنت مباحثه یکی از نقاط قوت حرکت علمی حوزه‌ های علمیه است که به برکت تلاش‌های انجام شده در این زمینه، سال گذشته بیش از 50 حلقه مباحثه در چند درس خارج حوزه علمیه خراسان شکل گرفت و با برنامه‌ریزی‌هایی که برای سال آینده تحصیلی صورت گرفته، حلقه‌های مباحثه بیشتری نیز تشکیل خواهد شد.

۹۸/۰۴/۱۹
تقریر، از نگارش تا ارزیابی

تقریر، دریافتی است که طلبه از حرف استاد دارد و به‌صورت مکتوب آن را بازگو می‌کند، یعنی آنچه استاد بیان کرده، به عبارت دیگری بیان می‌شود.

۹۸/۰۴/۰۴
بیانیه روز قدس

بیانیه روز قدس

۹۸/۰۳/۰۹
در حاشیه اجلاس مدیران مدارس حوزه علمیه خراسان

مدیران مدارس باید با هدف تعالی روزآمد نسل جدید و پرانگیزه در راستای اصول تحولی گام‌های بلندی بردارند و پاسخگویی حوزه‌های علمیه به نیازهای جامعه بین‌الملل باید ناظر به همین نیازهای نو تحولی باشد که این پاسخگویی همت همه جانبه مدیران مدارس علمیه را طلب می‌کند و اجتماع پرشور مدیران مدارس علمیه خراسان در مدرسه علمیه سلیمانیه در آبان ماه 97 بی‌شک نقطه عطف ارزشمندی برای تحقق این اهداف است.

۹۷/۰۸/۲۶
نوشتاری در سالروز آغاز امامت منادی توحید و عدالت

سالروز خجسته آغاز امامت حجت الله الاعظم(عج) یکی از بزرگ‌ترین روزها برای تشیع است و حوزه علمیه خراسان فرارسیدن نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت منادی توحید و عدالت، یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) را تبریک عرض می‌کند.

۹۷/۰۸/۲۵
سامرا در سوگ یازدهمین مشعل فروزان هدایت بشریت

حوزه علمیه خراسان فرارسیدن هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت یازدهمین سپهر فروزان آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسن عسکری(ع) برهمه محبان اهل بیت و منتظران فرزند پاکش تسلیت و تعزیت عرض می کند.

۹۷/۰۸/۲۴
محمد(ص)؛ اصل نجات بخش بشریت

اگر به این روزهای خودمان بهتر بیاندیشیم، خیلی از قهرها، بدخلقی ها، بی انصافی ها، کجی ها، دروغگویی ها، تهمت ها و هر رفتار و خلق ناپسند دیگر را می توان با ماندن در مسیر نجات بخش رافت، مهربانی و الهی بودن، کنار زد و این همان اصلی است که در زندگی فردی و اجتماعی پیامبر(ص) به اتمام مکارم اخلاق شناخته می‌شود.

۹۷/۰۸/۱۴
۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸

13 آبان یادآور سه اتفاق است که هر کدام به‌نوعی در شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی ایران نقش داشته‌اند. در این نوشتار کوتاه به مرور اتفاقات این روز در سه سال مختلف پرداخته‌ایم.

۹۷/۰۸/۱۱
ابوقاسم، برات شهادتش را از حضرت زینب(س) گرفت

نوشتاری کوتاه درباره طلبه شهید مدافع حرم، میرزا محمود تقی‌پور که ظهر روز اربعین سال 1396 در حومه دیرالزور سوریه به فیض شهادت نایل آمد و به «شهید اربعین» معروف شد؛ به مناسبت برگزاری اولین سالگرد وی در حرم مطهر رضوی.

۹۷/۰۸/۱۰
بالا