امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
سنت های کارآمد موجب رشد کیفی و اثرگذاری بیشتر حوزه های علمیه می شود

دبیر همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد گفت: بایستی سنت های مهمی که از گذشتگان در فضای علمی و معنوی حوزه به جای مانده است را زنده نگه داریم.

تربت حیدریه میزبان نخستین پیش همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد

امام جمعه تربت حیدریه گفت: این شهر در زمینه تربیت عالمان و اندیشمندان سابقه درخشانی دارد و فضلای بزرگی از این شهر در جامعه خود حضوری مفید و موثر داشته اند و آثار فاخر ایشان در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با بحث روش شناسی مسئله فقهی لازم است

مدرس کارگاه روش شناسی مسئله فقهی عنوان داشت: بحث روش شناسی، مسئله مهمی است که فرد محقق در زمینه مسائل فقهی باید با شیوه و روش حل مسائل فقهی، فقهای معاصر آشنا باشد.

هفتاد دو ششمين كارگاه پایان نامه نویسی برگزار می گردد

هفتاد و ششمین دوره كارگاه پایان نامه نویسی ویژه طلاب برادر سطح سه به همت معاونت پژوهش این حوزه 29و30خرداد در مدرسه عالي نواب برگزار می شود

فقه تمامی بایدهای دینی را در خود جاي داده است

مشاور مدیریت دفتر تبلیغات اسلامی در كارگاه شيوه پژوهش کتاب شناسی فقه و اصول، عنوان داشت اصول فقه و فلسفه فقه از مباحث جدید فقهی است كه از توابع فقه محسوب مي شود.

دوره مقدماتي آشنايي پژوهش در فقه اصول برگزار شد

دوره مقدماتي آشنايي با شيوه پژوهش در فقه و اصول (ویژه ماه مبارک رمضان) با حضور اساتيد مطرح از تاريخ 16 ارديبهشت ماه در مدرسه علميه آيت الله العظمي خويي(ره)برگزار شده بود به كار خود پايان داد

دو فصلنامه علمی - تخصصی مصباح الفقاهه منتشر شد

سومین شماره دو فصلنامه علمی - تخصصی مصباح الفقاهه به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.

انتشار شماره سوم دوفصلنامه علمی. تخصصی آموزه های نوین کلامی

شماره سوم دو فصلنامه علمی- تخصصی «آموزه‌های نوین کلامی» به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب، منتشر شد.

مسئول غرفه دبیرخانه آثار پژوهشی معاونت پژوهش حوزه

دبیرخانه آثار پژوهشی معاونت پژوهش حوزه در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت(ع) حضور پررنگی داشت و آثار قرآنی فراخوان در معرض بازدید مراجعه کنندگان قرار گرفت.

لزوم توجه به پژوهش در عرصه های قرآنی

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان بیان کرد: ورود مباحث پژوهشی در مطالعات قرآنی باعث می شود در آینده شاهد محصولات عمیق تر در موضوعات مختلف باشیم.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا