امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
تبیین مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه های علمیه برای تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای تحولی این حوزه به تبیین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و مطالبات مقام معظم رهبری در این زمینه از طلاب و حوزه های علمیه پرداخت.

آغاز فعالیت طلاب شاعر در شب شعر حوزه خراسان

انجمن شعر اهل قلم و هنر حوزه علمیه خراسان دومین شب شعر خود را برگزار کرد.

تا پایان بهمن تعداد مستعدان برتر به 350 نفر می رسد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از شناسایی 350 مستعد برتر این حوزه تا پایان بهمن ماه خبر داد و پیشنهاد کرد که مجمع عالی ویژه این افراد تشکیل شود.

برگزاری مصاحبه علمی طلاب خواهر استعداد برتر

مرحله ششم شناسایی طلاب خواهر مستعدین برتر خراسان رضوی در سه سطح مقدمات، یک و دو، 6و13 دیماه در مدرسه علمیه عصمتیه مشهد برگزارشد.

آثار پژوهشی عرضه شده پژوهشگران حوزه در فضای نمایشگاهی نشان از بروز و ظهور افکار نو و جدید دارد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر با بیان این که سطح نمایشگاه انصافا بالا و واقعا شعف برانگیز و امیدوار کننده است، گفت: آثار پژوهشی پژوهشگران حوزه نشان می دهد در حوزه علمیه خراسان افکار جدید به مرحله بروز و ظهور رسیده اند.

تاکنون 255 مستعدبرتر شناسایی شدند

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، از شناسایی 255 مستعدبرتر آموزشی در این حوزه خبر داد.

حدیث پژوهی و بازخوانی احادیث شیعه وظیفه و رسالت شرعی حوزه است

نوسنده کتاب اعتبارسنجی احادیث شیعه با بیان این که در میراث حدیثی شیعه همخوانی بین دیدگاه های تئوریک در عرصه رفتار عملی وجود دارد، گفت: حدیث پژوهی و بازخوانی احادیث شیعه همراه با پیگیری احادیث شیعه وظیفه و رسالت شرعی حوزویان است.

دوره های درایه الحدیث حوزه علمیه خراسان برای نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با اشاره به دوره نخست رجال پژوهی این حوزه با بیان این که این دوره ها ادامه و استمرار پیدا می کند، گفت: پس از این دوره رجال پژوهی نیز در نیمه دوم سال جاری جلسات درایه الحدیث برگزار خواهد شد.

خروج از روزمرگی در مسیر تحقق حوزه علمیه تحول آفرین

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: برای تحقق حوزه علمیه تحول آفرین، باید از روزمرگی خارج شده و به سمت موضوعات و مسائل پاسخ داده نشده در جامعه، برویم.

دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی فردا به پایان می رسد

دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان 13 شهریور به پایان می رسد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا