امروز: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
ثبت‌نام انتشارات متقاضی شرکت در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی

مدیر ترویج و گسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان، اعلام کرد: انتشارات متقاضی شرکت در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان تا 20 مردادماه برای تکمیل ثبت‎نام، مهلت دارند.

حوزه خراسان، پویا و پر تلاش

یکی از برجستگی های حوزه علمیه خراسان که در کلام بزرگان حوزه های علمیه نیز مشاهده می شود، دایر بودن همیشگی و پویایی آن است که از این رو می توان این حوزه را مرکزی 12 ماهه برای تدریس و تحصیل خواند.

تحقق پشتکار تحولی، علمی و پژوهشي حوزه علمیه خراسان در کلام فيلسوف برجسته

حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه کهن جهان تشیع در همواره تاریخ محل تحرک و پویایی و پشتکار سربازان حضرت بقیه الله الاعظم(عج) بوده که علی رغم گرمی هوا و سختی کار و تلاش تابستانی، می دانند که فعالیت های علمی و تبلیغی طلاب و روحانیون تعطیل بردار نیست و آنچه حوزه تحولی انقلابی خراسان می طلبد، فراتر از سکون است.

تقویت عرصه فلسفه و علوم عقلی، مطالبه ای که در حوزه خراسان به طور مطلوب اقدام شده و می شود

حوزه علمیه خراسان با نظر به تاکیدات مراجع عظام و علمای اعلام در مسیر تحولی خویش گام های مطلوبی در عرصه تقویت و رشد علوم عقلی و فلسفه برداشته است.

تولد زمین

روز بیست و پنجم ذیقعده، هم زمان با دحوالارض است. «دَحو» به معنای بسط و گسترش است.[1] بعضی نیز آن‌را به معنای تکان دادن چیزی از محل اصلی‌اش تفسیر کرده‌اند.

مداومت بر حرکت پویای حوزه انقلابی خراسان در گرمترین موسِم سال

ایجاد چنین زمینه ای از سوی حوزه علمیه تحولی خراسان به منظور حضور پربرکت مراجع و شخصیت های ممتاز علمی، دینی و فقهی کشور در حریم هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت و زمینه سازی برای تعالی این مهد کهن انقلابی، نشان از پاسخگویی ارکان حوزه به دغدغه تعطیلات تابستانی و بهره مندی هرچه بیش تر از چنین فرصتی داشته است.

استقبال چشمگیر از چهاردهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان

مسئول دبیرخانه آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان از استقبال چشمگیر طلاب، اساتید و پژوهشگران در چهاردهمین فراخوان آثار پژوهشی این حوزه خبر داد.

تصویب سه رشته جدید تخصصی در حوزه علمیه خراسان

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: سه رشته تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام، اخلاق و تربیت اسلامی و تفسیر تربیتی در این حوزه تصویب شد.

ضرورت ارتقا توانمندی اساتید در راستای اهداف گام دوم انقلاب

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان، گفت: برگزاری دوره های دانش افزایی و مهارت افزایی جهت تربیت اساتیدی توانمند، انقلابی، متعهد و متخلق برنامه ریزی شده است.

طلاب به ورزش در کنار تحصیل توجه کنند

طلبه قهرمان مسابقات سوکیوکوشین کاراته 2019 گفت: از آنجا که طلاب علوم دینی زمان زیادی را صرف تحصیل می کنند، توجه به سلامت بدنی عاملی برای نتیجه بخشی و ثمر دهی در آینده خواهد بود.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا