امروز: پنج‌شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
مسابقه فناور برتر ویژه طلاب و فرزندان آنان برگزار می‌شود

مسابقه فناور برتر ویژه طلاب و فرزندان آنان به همت مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود.

گزارش تصویری/ مراسم شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در بیت حضرت آیت الله مرتضوی شاهرودی

مراسم شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در بیت حضرت آیت الله مرتضوی شاهرودی. عکس: علیرضاابراهیم پور

عظمت فاطمی

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: در زندگی فاطمه زهرا ( سلام الله عليها) باید دقیق شد، با نگاهی نو آن زندگی را شناخت، فهمید و به معنای واقعی کلمه آن را الگو قرار داد.

ذکر مصائب حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه (۱۳۹۴/۱۲/۵) در دیدار مردم نجف‌آباد با اشاره به ایام شهادت دردانه‌ی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله‌علیها) -بنا بر روایت ۷۵ روز پس از رحلت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله)- ایستادگی و تداوم اراده و همّت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) با وجود مالامال بودن دل ایشان از غم‌ها و غصه‌ها را درسی عبرت‌آموز دانسته و فرمودند: «من اشاره‌ای هم بکنم به ایّام شهادتِ دُردانه‌ی اهل‌بیت، فاطمه‌ی زهرا، صدّیقه‌ی طاهره (سلام‌الله‌علیها) که این روزها بنا بر روایت ۷۵ روز، ایّام شهادت آن بزرگوار است. امیرالمؤمنین این روزها با دل شکسته، با سینه‌ی پُر از غم، با عزیزه‌ی خود وداع میکند و ودیعه‌ی گرانبهای پیغمبر را به او برمیگرداند؛ دل امیرالمؤمنین پُر از غم است امّا اراده‌ی او و همّت او مطلقاً کاستی نگرفته است؛ این درس است برای من و شما. گاهی دل از غم مالامال میشود -از این قبیل قضایا در زندگی انسان هست؛ چه زندگی فردی، چه زندگی اجتماعی- امّا عزم و اراده باید راسخ بماند، گام باید محکم برداشته بشود؛ غمهایی هست که کوه‌ها را میشکند، [ولی‌] انسانِ مؤمن را نمیتواند بشکند؛ راه را باید ادامه داد.» پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR

بيانيه مدارس خواهران حوزه علميه خراسان در محكوميت دستگيري خبرنگار پرس تي وي

مدارس خواهران حوزه علميه خراسان در محكوميت دستگيري و شكنجه خانم مرضيه هاشمي، خبرنگار پرس تي وی توسط دولت آمریکا بيانيه ای صادر کردند.

شروع دوره هاي تربيت مربي مهارت ترجمه واصول ويراش

مدیر ترويج و گسترش پژوهش حوزه علميه خراسان گفت: كارگاه تربيت مربي مهارتهاي پژوهشي دروس اصول ويرايش و مهارت ترجمه در سال 97 از پنج شنبه 20دي ماه در مدرسه علميه امام صادق عليه السلام شروع شده است.

گزارش تصویری/ سومین نشست تخصصي از سلسله نشست‌هاي تخصصي حقيقت مجازي

سومین نشست تخصصي از سلسله نشست‌هاي تخصصي حقيقت مجازي به همت هيئت‌هاي انديشه ورز هنر و رسانه و فضاي مجازي معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

گزارش تصویری/ دوره دانش افزایی اساتید حوزه علمیه با عنوان ولایت فقیه

دوره دانش افزایی اساتید با عنوان ولایت فقیه به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان و با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و گروه حكمت و كلام جديد پژوهشكده اسلام تمدني پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.

وقف یک باب منزل مسكوني برای مدرسه علمیه جوادالائمه(ع)

مسئول دفتر موقوفات و امور حقوقي وقف حوزه علمیه خراسان از وقف یک باب منزل مسكوني به مساحت 200 متر مربع برای مدرسه علمیه جواد الائمه (عليه السلام) مشهد خبر داد.

ثبت نام امتحانات فقه و اصول طلاب عمومي سطح یک

ثبت نام امتحانات فقه و اصول طلاب عمومي سطح يك از 5 تا 15 بهمن آغاز می شود.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا