امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
ثبت‌نام دومين دوره مدرسه تابستاني كلام اماميه آغاز شد
اين دوره سه روزه از يكم تا سوم شهريورماه و با همكاري مركز تخصصي آخوند خراساني اداره كل آموزش دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي و انجمن كلام اسلامي حوزه در هتل ولايت مشهد برگزار خواهد شد.
وهابيت نمي‌خواهد عاشورا زنده بماند
وهابيان معتقدند پس از پيامبر(صلي الله عليه و آله)، همه و همه سلف صالح بودند اما عاشورا بهترين دليل براي اين است كه همه اصحاب، سلف صالح نبودند.
ثبت‌نام كارگاه‌هاي تابستاني مجمع عالي حكمت اسلامي آغاز شد
تقريرهاي قابل دفاع از توحيد عرفاني، هرمنوتيك و انديشه اسلامي، روش‌شناسي علوم انساني نزد انديشمندان مسلمان، مسأله شر و نقد الهيات شكاكانه در دنياي معاصر و آشنايي با مباني معرفت‌شناسي اسلامي و معاصر عناوين كارگاه‌هاي ياد شده است.
چرا وهابيان طلب شفاعت را تحريم مي‌كنند؟
زیربنای عقیده وهابیان را تحقیر مقامات انبیاء تشکیل می‌دهد و لذا با چنین تفکری نمی‌توانند درخواست شفاعت از اولیاء الهی را بپذیرند؛ لذا سعی کرده‌اند دلیل‌سازی کنند.
انديشه جديد وهابيان در مورد تبرّك
وهابيان نوپرداز مي‌گويند: تبرك به آثار رسول خدا در جايي است كه وسيله تبرك با بدن ايشان تماس داشته باشد! از اين طريق تبرك به آب وضوي پيامبر، موي ايشان و كاسه‌اي كه با آن آب خورده را صحيح و تبرك به امثال ضريح ايشان را ممنوع مي‌دانند.
سه نوع توسّلي كه وهابيت آن‌ها را حرام مي‌دانند
اين سه نوع توسل هرچند به سه صورت جلوه مي‌كنند ولي در واقع همگي به يك چيز باز مي‌گردند و آن اين‌كه همگي كرامت انبيا و اولياء را وسيله قرار دادند تا خدا به احترام آنان دعاي انسان را مستجاب كند وگرنه ذات منهاي كرامت و قداست نمي‌تواند وسيله استجابت دعا گردد.
استدلال وهابيت براي تخريب قبور چيست؟
ابوالهياج اسدي مي‌گويد: علي بن ابي طالب به من فرمود: «الا ابعثك علي ما بعثني عليه رسول الله صلي الله عليه و آله ان لا تدع تمثالا الا طمته و لا قبراً مشرفاً الا سويته».
پاسخی قرآنی در ردّ بدعت تخریب قبور
زیارت قبور نه پرستش پیامبران و اولیای الهی است و نه بدعت در دین؛ پرستش نیست، زیرا نه آن‌ها را خدا می‌دانیم و نه مبدأ کارهای خدایی و بدعت نیست، چرا که بدعت چیزی است که در دین اصل و اساس نداشته باشد و حال آن‌که دلایل زیادی در این رابطه در قرآن و روایات وجود دارد.
رد استدلال ابن تیمیه درباره حرام بودن سفر برای زیارت قبر پیامبر(ص)
ابن تیمیه معتقد است که ظاهر روایت «لا تشدّ الرجال الا الی ثلاثة مساجد: مسجدی هذا و مسجد الحرام و مسجد الاقصی» نشان می‌دهد که هر نوع بار بستن و کوچ کردن به سوی غیر این سه مسجد حرام است!!
شروط اساسی در تحقق بدعت کدامند؟
آیت‌الله سبحانی در جمع طلاب حوزه علمیه خراسان گفت: انسان بدعت‌گذار کسی است که می‌خواهد در شریعت الهی دخل و تصرف کند و کارش را که هیچ پشتوانه‌ای در دین ندارد، به خدا نسبت بدهد.
1234
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا