امروز: جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
ثبت‌نام دومين دوره مدرسه تابستاني كلام اماميه آغاز شد
اين دوره سه روزه از يكم تا سوم شهريورماه و با همكاري مركز تخصصي آخوند خراساني اداره كل آموزش دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي و انجمن كلام اسلامي حوزه در هتل ولايت مشهد برگزار خواهد شد.
95/05/17
وهابيت نمي‌خواهد عاشورا زنده بماند
وهابيان معتقدند پس از پيامبر(صلي الله عليه و آله)، همه و همه سلف صالح بودند اما عاشورا بهترين دليل براي اين است كه همه اصحاب، سلف صالح نبودند.
95/05/16
ثبت‌نام كارگاه‌هاي تابستاني مجمع عالي حكمت اسلامي آغاز شد
تقريرهاي قابل دفاع از توحيد عرفاني، هرمنوتيك و انديشه اسلامي، روش‌شناسي علوم انساني نزد انديشمندان مسلمان، مسأله شر و نقد الهيات شكاكانه در دنياي معاصر و آشنايي با مباني معرفت‌شناسي اسلامي و معاصر عناوين كارگاه‌هاي ياد شده است.
95/05/14
چرا وهابيان طلب شفاعت را تحريم مي‌كنند؟
زیربنای عقیده وهابیان را تحقیر مقامات انبیاء تشکیل می‌دهد و لذا با چنین تفکری نمی‌توانند درخواست شفاعت از اولیاء الهی را بپذیرند؛ لذا سعی کرده‌اند دلیل‌سازی کنند.
95/05/14
انديشه جديد وهابيان در مورد تبرّك
وهابيان نوپرداز مي‌گويند: تبرك به آثار رسول خدا در جايي است كه وسيله تبرك با بدن ايشان تماس داشته باشد! از اين طريق تبرك به آب وضوي پيامبر، موي ايشان و كاسه‌اي كه با آن آب خورده را صحيح و تبرك به امثال ضريح ايشان را ممنوع مي‌دانند.
95/05/13
سه نوع توسّلي كه وهابيت آن‌ها را حرام مي‌دانند
اين سه نوع توسل هرچند به سه صورت جلوه مي‌كنند ولي در واقع همگي به يك چيز باز مي‌گردند و آن اين‌كه همگي كرامت انبيا و اولياء را وسيله قرار دادند تا خدا به احترام آنان دعاي انسان را مستجاب كند وگرنه ذات منهاي كرامت و قداست نمي‌تواند وسيله استجابت دعا گردد.
95/05/12
استدلال وهابيت براي تخريب قبور چيست؟
ابوالهياج اسدي مي‌گويد: علي بن ابي طالب به من فرمود: «الا ابعثك علي ما بعثني عليه رسول الله صلي الله عليه و آله ان لا تدع تمثالا الا طمته و لا قبراً مشرفاً الا سويته».
95/05/11
پاسخی قرآنی در ردّ بدعت تخریب قبور
زیارت قبور نه پرستش پیامبران و اولیای الهی است و نه بدعت در دین؛ پرستش نیست، زیرا نه آن‌ها را خدا می‌دانیم و نه مبدأ کارهای خدایی و بدعت نیست، چرا که بدعت چیزی است که در دین اصل و اساس نداشته باشد و حال آن‌که دلایل زیادی در این رابطه در قرآن و روایات وجود دارد.
95/05/10
رد استدلال ابن تیمیه درباره حرام بودن سفر برای زیارت قبر پیامبر(ص)
ابن تیمیه معتقد است که ظاهر روایت «لا تشدّ الرجال الا الی ثلاثة مساجد: مسجدی هذا و مسجد الحرام و مسجد الاقصی» نشان می‌دهد که هر نوع بار بستن و کوچ کردن به سوی غیر این سه مسجد حرام است!!
95/05/07
شروط اساسی در تحقق بدعت کدامند؟
آیت‌الله سبحانی در جمع طلاب حوزه علمیه خراسان گفت: انسان بدعت‌گذار کسی است که می‌خواهد در شریعت الهی دخل و تصرف کند و کارش را که هیچ پشتوانه‌ای در دین ندارد، به خدا نسبت بدهد.
95/05/06
1234
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا