امروز: یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
بسیج، عرصه ای برای تحقق خدمت اجتماعی حوزه به جامعه است
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: بسیج یکی از عرصه های تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در عرصه دانش، بینش و ارزش برای توانمند سازی در ایفای نقش حوزه علمیه در خدمت اجتماعی و پاسخگویی به جامعه، نظام و بین الملل است.
تاکید بر همکاری و تعامل بیشتر برای انجام رسالت حوزوی
مدیر حوزه علمیه خراسان بر همکاری و تعامل بیشتر میان این حوزه و شهرداری مشهد در راستای انجام رسالت خدمت فرهنگی - اجتماعی حوزه به جامعه، نظام و عرصه بین الملل، تاکید کرد.
آزادی در تحصیل، اصل مهم در مسیر اجتهاد است
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: رویکرد وجود نظم و آزادی در شیوه تحصیل برای رسیدن به اجتهاد است زیرا اصلا مسیر اجتهاد آزادانه و همراه با تنوع سلیقه هاست.
دعوت حوزه علمیه خراسان برای حضور در راهپیمائی روز قدس
حوزه علمیه خراسان از حوزویان و عموم مردم دعوت می‌نماید تا با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل(ره) و لبيك به دعوت مقام معظم رهبري(حفظه الله تعالي)، بار دیگر حمایت و همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین اعلام نمایند.
اهتمام حوزه علمیه خراسان بر روزآمدی و کارآمدی است
مدیر حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: این حوزه با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در عرصه فعالیت های تحولی اهتمام دارد.
تولید علم، با بهره گیری از تلاش گذشتگان انجام شود
مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر لزوم احترام به آثار گذشتگان، بر ضرورت تولید علم تاکید کرد.
تقدیر مدیر حوزه علمیه خراسان از نیروهای خدماتی مركز مديريت
مدیر حوزه علمیه خراسان به مناسبت روز کارگر از تلاش های بی منت و جهادی نیروهای خدماتی مرکز مدیریت این حوزه تقدیر کرد.
مبنای برنامه های حوزه، دانش، بینش، ارزش و روش است
مدیر حوزه علمیه خراسان، گفت: برنامه های این حوزه بر دانش، بینش، ارزش و روش مبتنی است تا خروجی و نتیجه آن، تربیت طلبه ای در تراز اسلام ناب و انقلاب اسلامی باشد.
ره‌آورد امدادرسانی به سیل زدگان باید اتحاد ملی و انسجام اسلامی باشد
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: ره‌آوردهای اتحاد ملی، انسجام اسلامی و اقتدار نظام اسلامی و هماهنگی و یکپارچگی روحانیت با مردم باید در امدادرسانی به سیل زدگان بروز یابد.
هدایت دینی و سیاسی و خدمت اجتماعی، جزو رسالت های مستمر حوزه است
مدیر حوزه علمیه خراسان آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه همانطور که دو مقوله و رسالت هدایت دینی و سیاسی مقطعی و موردی نیست، خدمت اجتماعی نیز اینگونه است، گفت: این سه مسئله جزو وظایف و رسالت های ثابت، لایتغیر و مستمر حوزه علمیه است.
12345678910111213141516171819
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا