بسمه تعالی
امروز: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
بستن در حال بارگذاری...
RSS   جستجو
پرتال طلاب پرتال مدارس پرتال اساتید پرتال کارکنان
طرح مباحث جديد در درس خارج، نيازمند يك مطالبه عمومي است
براي اين كه دروس خارج از موضوعات سنتي درآمده و به مسائل جديد و كاربردي و مستحدث بپردازد، مي بايست، از طرف همه طلاب پيگيري شده تا به تدريج، تبديل به يك مطالبه عمومي شود،كه انشا الله هم اساتيد و هم مسئولين با اهتمام بيشتري آن را پيگيري كنند و تغييرات لازم و مقتضي را اجرا كنند.
94/05/07
بايد ذوق طلبه را شناخت و همان را پرورش داد
بايد ببينيم ذوق طلبه در كجاست و او را به همان سمت سوق دهيم. اگر اين اتفاق افتاد، آن زمان ما در رشته هاي مختلف متخصصين زيادي خواهيم داشت كه مي توانند موجب ارتقاي سطح علمي حوزه ها شوند. در هرحال وظيفه حوزه هاي علميه فراهم كردن بستر مناسب جهت رشد و شكوفايي طلاب است.
94/05/07
تشرف آيت الله العظمي فياض به مشهد مقدس / گزارش تصویری
گزارش تصویری تشرف آيت الله العظمي فياض از مراجع عظام تقليد در نجف اشرف به مشهد مقدس / عکس از علیرضا ابراهیم پور
94/05/06
اين هفته؛ كارگاه پايان نامه نويسي برگزار مي‌‌شود
كارگاه پايان نامه نويسي روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه 7و8 مرداد به همت مديريت پژوهش حوزه علميه خراسان در محل بنياد پژوهش هاي اسلامي آستان قدس رضوي برگزار مي شود.
94/05/06
تشرف آيت الله العظمي فياض به مشهد مقدس
آيت الله العظمي فياض از مراجع عظام تقليد در نجف اشرف عصر امروز ضمن استقبال تعدادي از مسئولان حوزه علميه مشهد و برخي از مسئولان وارد اين شهر شدند.
94/05/06
تربيت روحانيون فاضل در مسئوليت هاي مختلف، محصول حوزه بعد از انقلاب
مسئله اصلي بحث حس نياز است كه الحمدلله اين حس نياز در خود طلاب ايجاد شده و اين حركت رو به افزايش است. در زمان طاغوت به دليل نبود حكومت اسلامي، نيازي به طلاب در پست هايي مثل قضاوت، ائمه جمعه و ديگر مسئوليت ها احساس نمي شد. اما در حال حاضر اين نياز چندين برابر شده و با اين وجود، ما شاهد حضور روحانيون فاضل در پست ها و مسئوليت هاي مختلف نظام اسلامي از قضاوت گرفته تا ائمه جمعه و جماعت و تدريس در دانشگاه ها هستيم كه به بهترين وجه در حال خدمت به مردم هستند، و همگي محصول همين حوزه علميه بعد از انقلاب اسلامي هستند.
94/05/06
كمبود انگيزه، عامل افت دروس خارج
يكي ديگر از دلايل بي انگيزگي ارائه مباحث تكراري است. گاهي استاد يك سال فقط كلاس درباره احكام خواندن نماز در لباس نجس مي گذارد. طلبه وقتي موضوع كلاس را مي شنود حاضر نيست حتي در اين كلاس شركت كند. اما اگر كسي كلاسي درباره احكام اهداي عضو بگذارد، آنچنان استقبالي خواهد شد كه ديدني است. چون طلبه مي خواهد بداند استاد درباره موضوعي كه ما آيه و روايت نداريم چگونه مي خواهد وارد بحث شود و احكام آن را استخراج كند.
94/05/06
تخصصي شدن رافع انتقادها به فقه و اصول
براي فقه و اصول بعد از كفايه به صورتي سخت گيرانه و جدي براي كساني كه مي خواهند در اين دو رشته تحصيل كنند، برنامه ريزي شود.
94/05/05
تمديد فراخوان مقاله عطارد خراسان تا 31 مرداد 94
دبير ستاد برگزاري همايش عطارد خراسان اعلام كرد: فراخوان مقاله همايش ملي «عُطارِد خراسان» به منظور بزرگداشت 70سال مجاهدت علمي علامه حاج شيخ عزيزالله عطاردي قوچاني تا آخر مرداد تمديد شد.
94/05/05
مانعي مقابل زشتي ها
اگر انسان مقيد شود كه صبح و شب قرآن را بخواند اگر به طور مثال بخواهد در كسب و كارش دروغ بگويد يا با خانواده بد رفتاري كند، حالتي در او ايجاد مي شود كه مانعش مي شود.
94/05/05
1234567891011121314151617181920...
^
دفتر فناوری اطلاعات مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱