ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
يادداشت و تحليل
رزم بی امان هزاران روحانی شهید ماندگار (26)

حوزه علمیه خراسان یاد و خاطره ماندگار هزاران شهید روحانی که بر تارک جبین آنان خون و شهادت نقش بسته بود گرامی می دارد و معتقد است خون پاک شهدای حوزه و روحانیت افق فقاهت را گلگون نموده است.

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
دفاع مقدس؛ میعادگاه عاشقان زمان (16)

حضور روحانیت در نبرد هشت ساله، تجلی بخش بصیرت و فقاهت در روحانیان رزمنده بود و در همین دوران، امدادهای الهی متجلی و سبب شد درس و بحث بصیرت سیاسی از آموزشکده ها، در میدان وسیع نبرد و جهاد تجلی کند.

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
در حزنِ حضرت رقیه(س)؛ بانوی جاودان صحیفه استوار تاریخ

امروز در بیکرانه هستی، حتی جاده های غریب بیابان نیز حرمتِ پاهای زخمی را نگاه نداشته اند؛ تازیانه ها پیکرِ سه ساله را خوب می شناسند و خورشیدی که اندوه می گرید و عطش را در حنجره ها سنگین تر می کند.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲
مجاهدان مخلص حوزه کهن خراسان (6)

پیروان خمینی بزرگ، آن خورشید معرفت و آن نور متجلی در همیشه عالم آمدند تا نگذارند چلچراغ نورانیت این انقلاب بزرگ خاموش شود و مزدوران رژیم بعث نتوانند ارزش های بلند انقلاب اسلامی را خاموش کنند.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲
روحانیون حماسه ساز در میدان ایثار و شهادت (5)

کتاب مقدس هشت سال دفاع مقدس ملت ایران در برابر متجاوزان و استکبار جهانی، در بردارنده اوراق زریّن حماسه ها و شجاعت های عالمان بزرگ و روحانیون مجاهدی است که ایثارشان در صفحه صفحه تاریخ دین جاودانه شد.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲
داستان کربلا ی ایران (2)

حوزه علمیه خراسان با تمجید از ایثارگران دوران دفاع مقدس و با یاد و نام شهدای بزرگ این عرصه مهم انقلاب اسلامی به ویژه ایثارگران، جانبازان و شهدای حوزوی، رشادت و ایثار خانواده های این عزیزان را ارج نهاده و بر ادامه راه و مسیر نورانی شان تاکید دارد.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲
جهاد مقدس (1)

بهره گیری از اندیشه و توان جوانان مومن و انقلابی، به عنوان سرمایه‌های بی‌بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی که امروز از درگاه مجاهدت های مدافعان خدوم سلامت کشور به تصویر کشیده می شود، جلوه های همان ایثار مبتنی بر اخلاص و توکل است.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲
5 نشانه مومن از لسان امام سجاد(ع)

حضرت زین العابدین(ع) می فرمایند: نشانه های مومن پنج چیزاست؛ گناه نکردن در تنهایی،صدقه دادن هنگام تنگ دستی،صبر درمصایب و ناگواریها، برد باری هنگام عصبانیت، راست گویی هنگام ترس.

۱۳۹۹/۰۶/۲۴
یادداشت/ در رثایِ زینت عابدان و اولیای مقرب خدا

تاریخ امروز یکپارچه در حزن و اندوه سوگواری سید الساجدین(ع)، زینت عابدان و اولیای مقرب خدا اشک فراق می ریزد و همه در این ماتم جانسوز اندوهگین اند.

۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ضربه ای مهلک بر پیکر طاغوت

یکی از مقاطع حساس مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی، قیام 17 شهریور 1357 می باشد.

۱۳۹۹/۰۶/۱۸
حسینیه مجازی(9)/ در سوگ سید الساجدین(ع)، تجسم تقوا

امروز همه در حزن و اندوه و در تب و تاب از دست دادن فرزند عزیز پیامبر(ع) خویش، روز غم باری را سپری می کنند و آثار سوگ و ماتم از در و دیوار مدینه هویداست و غبار اندوه فضای مدینه را مملو کرده است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۱
حسینیه مجازی(۸)/ جهان در سوگ خورشید کربلا

و امروز عاشوراست...... موعد تولد دوباره حیات آدمیّت و حماسه جاودان عشق و تجلّی زیبای توحید. امروز جهان در سوگ خورشید کربلا فرورفته است و همه در ماتم و حزن ثارالله(ع) اشک می ریزند.....

۱۳۹۹/۰۶/۰۹
حسینیه مجازی(7)/ به یاد دست های بریده علمدار کربلا

این روزها، مصحف سرخ عاشورا و حماسه زرین کربلا، با عباس(ع) آبرو می گیرد تا بلندترین شعر خون، به نام او سروده شود و به امضای حسین(ع) برسد.....

۱۳۹۹/۰۶/۰۸
حسینیه مجازی(6)/ الوداع ای سوره کوچک قرآن کربلا

سلام بر تو ای کوچکترین سرباز بلند مرتبه حماسه زرین تاریخ! تو علی اصغر زمان ما و نشان هدایتی ای سوره کوچک قرآن کربلا.

۱۳۹۹/۰۶/۰۶
حسینیه مجازی(5)/ سلام بر شهدای مظلوم و فداکار کربلا

این روزها، همه حال و هوای ایران و کشورهای اسلامی ماتم حسین(ع) است..... این روزها همه یکپارچه سنگ تمام گذاشته اند تا رمز و راز جاودانگی طریق سید و سالار شهیدان بیش از همیشه تجلی کند.

۱۳۹۹/۰۶/۰۴
بالا