ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
یادداشت و تحلیل
بازخوانی راهبردهای تحولی حوزه علمیه خراسان در سال 98 (يك)

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در اقدامی ابتکاری و در نفس های پایانی سال 98، نگاهی هدفمند به راهبردهای تحولی موردنظر در بیان آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر این حوزه مبارکه داشته است که در ادامه می خوانید.

۱۳۹۹/۰۱/۱۹
یادداشت/ روح جاری طبیعت

آغاز بهار، مطلع جوشش طبیعت و نخستِ شروع طراوت در عالم خلقت است. این مساله امر مسلمی است که برای روح و جان انسان ها مایه بالندگی بوده و از سوی دیگر جلابخش وجود آدمیان در روزهای سال نوست.

۱۳۹۹/۰۱/۱۲
دوازدهم فروردین ماه؛ سالروز تجلی اتحاد و ایمان

دوازدهم فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی، مطلع حیات انقلاب و روز فرخنده ای است که ملت بزرگ ایران، پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران، فرعون زمان خویش را از پای درآوردند.

۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سید الساجدین(ع)؛ زینت عابدان و اولیای مقرب الهی

امام سجاد(ع) زینت عبادت کنندگان، بزرگمرد عبادت، عرفان، سجده ومجاهد فی سبیل الله بودند؛ ایشان در عین آنکه کانون علم، اندیشه ومعرفت خوانده می شدند، تواضع ویژه داشته و در یک کلمه کانون همه کمالات و ارزش های والای معنوی بودند.

۱۳۹۹/۰۱/۰۹
یادداشت/ در رهِ مکتب جانباز سرفراز کربلا

مطلع و سر آغاز ميدان حماسه هاي ماندگار تاريخ، جانباز سرافراز كربلا ست كه با تعليم آموزه هاي بصيرت به زمان، وفاداري و اطاعت پذيري از ولايت، رهنمون ساز امت به سوي قله معارف وحياني است.

۱۳۹۹/۰۱/۰۸
بازخوانی ابعاد و جلوه های معنوی سیره ستاره پرفروغ کربلا

بار ديگر ماه شعبان‌المعظم با نسيمي دل‌انگيز ولادت اختران عرش را مژده داد تا با ترنم جانفزايش روح و جان تشنه خدامحوران، ولايتمداران و منتظران ظهور دولت يار را طراوتي تازه ببخشد.

۱۳۹۹/۰۱/۰۸
تقارن خجسته فصل شکفتن گل ایمان و بعثت رسول مهربانی

آغازین روزهای بهار طبیعت با بهاری ترین فصل گیتی، فصل شکفتن گل ایمان، مقارن و مزین شد تا حلاوتش سراسر وجودمان را در بر گیرد. مبعث رسول مهربانی، عید رهایی از جهل و سرگشتگی، شکوفا شدن و بیداری انسان است.

۱۳۹۹/۰۱/۰۲
ابوطالب؛ یگانه حامی و کفیل پیامبر(ص)

26 رجب سالروز رحلت حضرت ابوطالب، یار و پشتیبان همیشگی رسول الله(ص) و مدافع راستین اسلام است.

۱۳۹۹/۰۱/۰۱
توکل بر خدا، علاج دردهای این روزها

امام کاظم می فرمایند: «مَنْ أَرادَ أَنْ یكُونَ أَقْوَی النّاسِ فَلْیتَوَكَّلْ عَلَی اللّهِ ؛ هر كه می‌خواهد كه قوی‌ترین مردم باشد بر خدا توكّل نماید.»

۱۳۹۸/۱۲/۲۹
امام کاظم(ع)؛ مشعل هدایتگر مبارزان تاریخ اسلام

حوزه علمیه خراسان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز اندوهناک شهادت امام موسي كاظم (ع) به همه مسلمانان و شيعيان جهان، امیدوار است امت اسلامی با تاسی به سیره مبارزاتی ایشان رهرو راه آن بزرگوار باشند.

۱۳۹۸/۱۲/۲۹
نیمه رجب است و اعمال ام داوود

ایام البیض رجب یکی از پر فیض ترین مناسبات برای دریافت مغفرت الهی می باشد که در مفاتیح الجنان اعمال ویژه ای نیز برای امروز، 15 رجب ذکر شده است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ز بس که غم کشیدی شدی امّ المصائب

شب پانزدهم رجب و روضه ی ام المصائب خواندن برای عمه ی سادات، باب مجالس حزن و اندوه مومنان است. همچنان که فتاده در دل ما،شراری از غم تو، دو عالم خون بگرید،برای ماتم تو؛ چو شمع محفل تو،تمامی ِ کواکب؛ ز بس که غم کشیدی، شدی امّ المصائب.

۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شعله ور شدن آتش زیرخاکستر با سفر ترامپ به هند

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ابعاد جهانی کشتار مسلمانان «دهلی‌نو » را که در پی سفر ترامپ به این کشور شعله ور تر شد، مورد بازنگری قرار داده است.

۱۳۹۸/۱۲/۱۷
امام علی(ع)؛ اسوه آزادگی و عدالت تاریخ

امیرالمؤمنین(ع) الگوی کاملی برای همه عصرها و نسل هاست، زندگی سراپا مجاهدتش، الگوی همه مؤمنان، آزادگی او الگوی آزادگان جهان و سخنان حکمت آمیز و درس های ماندگار او الگوی دانشمندان تاریخ بشریت است.

۱۳۹۸/۱۲/۱۷
مشاغل خانگی زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی

حمایت از مشاغل خانگی در ادامه‌ی رونق تولید داخلی، روشی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

۱۳۹۸/۰۹/۲۴
بالا