ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
فقاهت و مجتهدپروری
دوره دانش افزایی با عنوان ولایت فقیه از 13 دی آغاز می شود

نخستین جلسه از دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی و فقه و اصول و مبلغان دینی حوزه علمیه خراسان در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با عنوان «ولایت فقیه»، برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲
سلسله نشست های اسلام معاصر در مدرسه عالی نواب برگزار می شود

سلسله نشست های اسلام معاصر با موضوع فقه، اسم گرایی و کارکرد گرایی در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود.

۱۳۹۷/۰۹/۰۱
برگزاری این اجلاس ها فرآیندی از مدیریت تحولی دانش است

امام جمعه پردیسان قم گفت: نقش این اجلاس‌ها بسیار مثبت است و کارگاه‌های آن فرآیندی از مدیریت تحولی دانش است یعنی باید اطلاعات مدیران و نیروهای نخبه، تصمیم‌گیر و تأثیرگذار به‌روز باشد و کارگاه‌ها آخرین مدل تحقیقات را به مدیران منتقل کنند تا آن‌ها جدیدترین اطلاعات را داشته باشند که در این اجلاس صورت گرفت و مؤثر بود.

۱۳۹۷/۰۸/۲۴
کارگاه دانش افزایی اساتید احکام برگزارشد

کارگاه دانش افزایی اساتید احکام حوزه علمیه خراسان، به همت معاونت آموزش این حوزه، 26مهر در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزارشد.

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
حوزه‌های علمیه در راستای نظام سازی در فقه اسلامی کوشا باشند

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان این که فقه نظام ساز یکی از چالش های امروز ماست، گفت: حوزه‌های علمیه باید در راستای نظام وارگی و نظام سازی فقه کوشا باشند.

۱۳۹۷/۰۵/۰۲
پانزدهمین نشست پژوهشی در علم رجال امروز برگزار می شود

پانزدهمین نشست از سلسله نشست های پژوهشی در علم رجال به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در محل مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۰۴/۳۱
پایان نامه «بررسی تطبیقات فقهی مسأله اجتماع امر و نهی» دفاع شد

جلسه دفاع پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان « بررسی تطبیقات فقهی مسأله اجتماع امر و نهی» در مرکز مدیریت برگزارشد.

۱۳۹۷/۰۴/۱۱
راه اندازی کانون نخبگانی فقاهت و اجتهاد یک ضرورت است .

کانون نخبگانی فقاهت و اجتهاد در سطح مستعدان برتر به همت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) راه اندازی شده است.

۱۳۹۷/۰۳/۲۳
مخالفت با تغییر کتب آموزشی در راستای حفظ سنت های اصیل حوزوی است

مدرس دروس خارج حوزه علمیه قم گفت: برخی علما و بزرگان حوزوی نگرانی شان از باب تغییر در کتب بدین جهت است که با این غیر سنت های حوزه نیز تحول یافته و عواقب سوء به دنبال داشته باشد.

۱۳۹۷/۰۲/۲۲
پنجمین همایش افق فقاهت پنجشنبه برگزار می شود

پنجمین همایش سالانه «افق فقاهت» با موضوع «جایگاه فقه در منظومه علوم اسلامی و ظرفیت آن در پاسخ گویی به نیازهای جامعه» برگزار می شود.

۱۳۹۷/۰۲/۱۸
انتشار فصلنامه علمی‌تخصصی مصباح‌الفقاهه توسط معاونت پژوهش

اولین شماره از مجله علمی‌تخصصی مصباح‌الفقاهه به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسۀ عالی فقاهت منتشر شد.

۱۳۹۷/۰۱/۱۶
چهارمین همایش افق فقاهت پنجشنبه برگزار می شود

چهارمین همایش افق فقاهت ویژه اساتید فقه و اصول پنجشنبه 10 اسفند به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان و مدرسه فقاهت برگزار می گردد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۹
بالا