ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
اخلاق و تربیت
نوزدهمین جلسه «اخلاق و سلوک انقلابی» برگزار شد

نوزدهمین جلسه از سلسله جلسات «اخلاق و سلوک انقلابی» این حوزه به‌مناسبت هفته بسیج در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

۹۸/۰۹/۰۷
تبیین الزامات و بایستگی های تکامل علمی اخلاقی طلاب

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم در نشست اخلاق عمومی حوزه علمیه خراسان به تبیین الزامات و بایستگی های تکامل علمی اخلاقی طلاب پرداخت و گفت: رسالت طلاب، شناخت معارف دینی و تبلیغ و رساندن این معارف به جامعه تشنه است.

۹۸/۰۹/۰۳
نشست علمی «جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در زندگی طلبگی» برگزار شد

نشست علمی «جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در زندگی طلبگی»، به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی و با استقبال طلاب، در مدرسه علمیه مهدیه تربت جام برگزار شد.

۹۸/۰۸/۲۸
پنجشنبه، جلسه اخلاق عمومی برگزار می شود

هفدهمین جلسه از سلسله جلسات اخلاق عمومی حوزه علمیه خراسان با حضور حجت الاسلام و المسلمین ناصری پنجشنبه برگزار می شود.

۹۸/۰۸/۲۲
الگوی مجتبوی

در باب صلح امام حسن(علیه‌السّلام)، این مسأله را بارها گفته‌ایم و در کتابها نوشته‌اند که هر کس - حتّی خود امیرالمؤمنین(ع) - هم اگر به جای امام حسن مجتبی(ع) بود و در آن شرایط قرار میگرفت، ممکن نبود کاری بکند، غیر از آن کاری که امام حسن (علیه السلام) کرد.

۹۸/۰۷/۱۴
زیربنای اخلاق اسلامی، دو عنصر دین و عقل است

آیت‌الله عبدخدایی با اشاره به اینکه ظالم ممکن است با زبان دیپلماسی قشنگ صحبت کند و در واقعیت سواری بگیرد، اما اگر قدرت داشتی و مقابله کنی، مجبور می‌شود کوتاه بیاید، گفت: دستور قرآن نیز همین است که همان طور که با دوستان، رحم به خرج می‌دهید، با دشمن سرسخت باشید و تجربه چهل‌ساله انقلاب اسلامی نیز همین را نشان می‌دهد.

۹۸/۰۷/۱۳
نمایشگاه کتب حوزوی در رشد طلاب حوزه خراسان نقش چشمگیری دارد

استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان با بیان این که امیدوارم تلاش های صورت گرفته مورد قبول واقع شود، گفت: هر حرکت در راستای رشد تحصیلی و کمک به طلاب حوزه علمیه خراسان قطعا مفید خواهد بود.

۹۸/۰۷/۰۸
نمایشگاه کتب حوزوی حوزه علمیه خراسان ناظر به مطالبات مقام معظم رهبری است

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان این که در نمایشگاه بر مباحث تخصصی به خوبی کار شده است، گفت: همچنین در زمینه مباحث تحولی و بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، فعالیت های خوبی در این نمایشگاه صورت گرفته است.

۹۸/۰۷/۰۷
ضرورت تقویت استعدادهای ارزشمند حوزه علمیه خراسان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب

عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: حوزه علمیه خراسان استعدادهای بالقوه و بالفعل خوبی دارد که باید شناسایی و تقویت شود که در راستای تحقق گام دوم انقلاب این می تواند مفید و ارزشمند باشد.

۹۸/۰۷/۰۷
پژوهش در حوزه علمیه خراسان باید تحت نظر متخصصان باشد

استاد حوزه علمیه خراسان گفت:: محصلین باید در زمینه پژوهش و تحقیق دارای صلاحیت و اعتبار باشند و به تبع آن نیز همه پژوهش ها تحت نظر متخصصان فن صورت بگیرد تا اثر آن بیش تر نمود پیدا کند.

۹۸/۰۷/۰۶
مبنای حرکت تحولی حوزه علمیه خراسان باید متناسب با زمان و تقاضای روز جامعه باشد

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان این که اگر بنا باشد به نیازهای روز جامعه در حوزه های مختلف پاسخ عملی داده شود، باید در حوزویان تحول صورت بگیرد، گفت: باید با نظرات اندیشمندانه در راستای تحول مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب گام برداشت.

۹۸/۰۷/۰۶
عرضه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

مدیر موسسه علمی پژوهشی الهادی(ع) با اشاره به عرضه تولیدات تحولی حوزه علمیه خراسان در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی گفت: اگر در گذشته حوزه علمیه خراسان منحصرا ارائه کننده دستاوردهای ناشران بود، امروز به عنوان متصدیان تولید محتوا فعالیت ویژه ای دارد.

۹۸/۰۷/۰۶
استقلال حوزه خراسان توانسته است منشا نوآوری های متعدد باشد

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با بیان این که این نمایشگاه دارای جامعیت و فاخریت ویژه ای است، گفت: نمایشگاه در قیاس با سال های قبل، رشد ویژه ای از نظر کمی و کیفی داشته است.

۹۸/۰۷/۰۶
بانک شهر همراه حوزه علمیه خراسان در پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی

امسال نیز همچون سنوات گذشته، بانک شهر، حوزه علمیه خراسان را در اجرای هرچه بهتر نمایشگاه کتب حوزوی و معارف اسلامی با ارائه خدمات امور بانکی به طلاب، اساتید و پژوهشگران این حوزه همراهی می کند.

۹۸/۰۷/۰۴
پژوهشگران علوم حدیث باید اشراف عمیق بر تلاش پژوهشگران پیشین داشته باشند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به ضرورت آشنایی با روش فهم حدیث، گفت: بزرگان ما در باب فهم حدیث تلاش وافری کار کرده اند که طلاب پژوهشگر باید براین پژوهش ها اشراف داشته باشند.

۹۸/۰۷/۰۳
بالا
--%>