ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
قرارگاه‌های علمی آموزشی
الزامات سند چشم انداز حوزه علمیه خراسان مسیر حرکت تحولی است

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: با توجه به الزامات سند چشم انداز این حوزه در افق 1414، تلاش می کنیم تا حوزه علمیه خراسان جایگاه نخست خود در ادبیات را باز ستاند.

۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ضرورت هویت بخشی به اساتید ادبیات عرب

مدیر مدرسه علمیه عالی نواب بیان کرد: با توجه به گسترده بودن ظرفیت ادبی در خراسان، بازوی عملی نیاز داریم که سرلوحه‌ی آن، اساتید هستند.

۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال

عضو گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به تبیین انگاره های گوناگون در کارآمدی دانش رجال پرداخت و گفت: دو دیدگاه کلی عموما در حوزه علم رجال مطرح می شود که یکی از این دیدگاه ها برای مخالفان و دیگری موافقان علم رجال می باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴
بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند/ تاکید بر اهمیت جنبش حدیث پژوهی در جهان اسلام

مدیر گروه فلسفه و کلام مرکز تخصصی آخوند خراسانی با بیان این که قرآن پژوهی و حدیث پژوهی جزو علوم پایه شمرده می شوند که اگر علم پایه ضعیف باشد، علوم روبنایی نیز ضعیف می شوند، گفت: بنابراین بنیان علوم اسلامی علوم قرآنی و حدیثی هستند و ضعف در آن دو موجب ضعف علوم اسلامی مخصوصا دو علم فقه و کلام می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
برپایی دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال در حوزه علمیه خراسان

گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال برگزار می کند و متقاضیان می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷
بررسی و مقایسه نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم

نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم بررسی و مقایسه شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۰
امام خمینى(ره)، مسئله ولایت فقیه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینى(ره)، مسئله ولایت فقیه را هم در عرصه نظر و هــم در عرصه عمل به اوج رساندند، گفت: ایشان معتقد اســت که با وجود سلطنت، اسلام از بین مى رود؛ بنابراین هدف در این گفتمان، برپایى حکومت اســلامى اســت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی(ره) بررسی می شود

دومین جلسه از سلسله نشست های علمی بررسی اندیشه های فقهی و اصولی محقق حلی (ره) سه شنبه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷
دوره دانش افزایی با عنوان ولایت فقیه از 13 دی آغاز می شود

نخستین جلسه از دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی و فقه و اصول و مبلغان دینی حوزه علمیه خراسان در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با عنوان «ولایت فقیه»، برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲
3 دی، مسابقه آنلاین صرف کاربردی برگزار می شود/ ثبت نام از طریق www.masirtalabe.ir

مسابقه آنلاین صرف کاربردی از سوی مرکز رشد و توانمندی حوزه علمیه خراسان و مدرسه علمیه سیادت ویژه طلاب سطح یک این حوزه 3 دی ماه 97 برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۰۱
برگزاری نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» در مدرسه سیادت

نشست علمی معرفی «کتاب المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و واحد پژوهش مدرسه علمیه سیادت برگزار شد.

۱۳۹۷/۰۹/۱۳
رشته های تخصصی در حوزه خراسان افزایش می یابد

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان با اشاره به تصویب رویکرد جدید در مدارس تخصصی سطح 3 ابراز کرد: پیگیر آن هستیم که رشته های تخصصی در حوزه افزایش پیدا کند.

۱۳۹۷/۰۹/۱۰
برگزاری کارگاه های دانش افزایی اساتید، حلقه مفقوده آموزشی

استاد سطح دو و سه مرکز فقهی فاضل لنکرانی، گفت: یکی از حلقه های مفقوده در جهت ارتقا بحث علمی اساتید، برگزاری کارگاه دانش افزایی اساتید در حوزه علمیه خراسان بود.

۱۳۹۷/۰۸/۲۸
دوره های درایه الحدیث حوزه علمیه خراسان برای نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با اشاره به دوره نخست رجال پژوهی این حوزه با بیان این که این دوره ها ادامه و استمرار پیدا می کند، گفت: پس از این دوره رجال پژوهی نیز در نیمه دوم سال جاری جلسات درایه الحدیث برگزار خواهد شد.

۱۳۹۷/۰۷/۲۹
شرح دعای روز اول ماه مبارک رمضان

اگر در ماه رمضان همه کار ها برای خدا باشد؛ این روزه خاص الخاص هست و اینکه در دعا از خدا می خواهی اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیامِی فِیهِ صِیامَ الصَّائِمِینَ یعنی روزه مرا روزه خاص الخاص قرار بده.

۱۳۹۶/۰۳/۰۶
بالا